OK S prevádzkovaním webu HPobchod.sk nám pomáhajú súbory cookies. Cookies slúžia na prispôsobenie obsahu, meranie funkčnosti stránok a pomáhajú nám dosiahnuť vašej maximálnej spokojnosti. Používaním tohto webu súhlasíte s ich použitím. Viac informácií
 
 
 
Kontakty
 
  Telefonické objednávky 0244 643 181  (Pracovné dni 9-17 hod.)
 
Všetko o nákupe
 
O nás
 
  Prihlásiť
Košík
     Počítače Notebooky Monitory Tlačiarne Skenery Príslušenstvo Atramenty a tonery Care Pack Software Náš tip
 

Čo musím vedieť pred výberom tlačiarne.     |     Aký typ tlačiarne mám zvoliť?     |     Na aké vlastnosti sa mám zamerať?     |     Ako vyberať na HPobchode

Na aké vlastnosti sa mám zamerať?

Vybrali ste si typ tlačiarne, to najdôležitejšie vás ale ešte len čaká. Musíte si zvoliť konkrétny model. Pri jeho výbere sa zamerajte na vlastnosti, ktoré nájdete v našom prehľade.

Pripojenie

Každá tlačiareň ponúka iné pripojenie. Tlačíte doma a len občas? Potom si vystačíte s pripojením cez USB kábel. Ak chcete používať tlačiareň vo viacerých ľuďoch, dajte prednosť bezdrôtovému pripojeniu cez WiFi, prípadne Bluetooth. K tlačiarni sa tak pripojíte z počítača, mobilu alebo tabletu. U mnohých zariadení si navyše môžete vybrať, ktoré pripojenie vám vyhovuje najviac.

Odporúčaný počet strán za mesiac

Toto orientačné číslo udáva, koľko stránok by ste na tlačiarni mali za mesiac priemerne vytlačiť. Ak tlačíte len občas, nemusíte toto číslo príliš riešiť.

Obojstranná tlač

Nie všetky tlačiarne umožňujú obojstrannú tlač. Ak je pre vás dôležitá alebo len chcete šetriť životné prostredie, určite vyberte tlačiareň, ktorá ju podporuje. Alternatívou je bežná manuálna obojstranná tlač. Najprv tak vytlačíte nepárne stránky, ktoré potom vložíte späť do tlačiarne a z druhej strany je potlačíte párnymi stránkami.

Zásobníky papiera

Viac zásobníkov na papier sa hodí v prípade, že často tlačíte na rôzne formáty papiera. Napríklad raz na obyčajný papier a druhýkrát zase na fotografický. Pre každý formát tak máte jeden zásobník a pred tlačou nemusíte meniť papier ani nastavenie tlačiarne.

Formáty papiera

V domácnosti si pravdepodobne vystačíte s tlačiarňou na papiere formátu A4. Pri práci v kancelárii sa vám ale určite bude hodiť tlačiareň podporujúca väčšie formáty – napríklad A3 alebo A0.

Kvalita tlače

O samotnej tlači vám viac povie jej rozlíšenie (kvalita) a rýchlosť. Rýchlosť sa udáva v počte vytlačených strán za minútu, rozlíšenie v dpi – počte bodov vytlačených na jeden palec štvorcový. Všeobecne platí, že laserové tlačiarne tlačia pomalšie ako atramentové. Atramentové tlačiarne naopak oproti laserovým ponúkajú väčšie rozlíšenie tlače a spravidla aj väčšiu kvalitu. Pri tlači bežných dokumentov si vystačíte s rozlíšením 600 x 600 dpi. Ak chcete tlačiť fotografie vo vysokej kvalite, siahnite radšej po farebnej tlačiarni s rozlíšením 4 800 x 1 200 dpi a viac. Počítajte ale s tým, že takéto rozlíšenie vám zatiaľ ponúknu iba atramentové tlačiarne.

Rozlíšenie skenera

Záleží vám na tom, ako kvalitným skenerom je zariadenie vybavené? Pozornosť venujte maximálnemu rozlíšeniu a veľkosti skenovanej plochy, prípadne tiež rýchlosti skenovania. V oboch prípadoch platí, že čím väčšie, tým lepšie. Pri bežnej práci v domácnosti i kancelárii si však bohato vystačíte s rozlíšením do 1 200 dpi.

publikované: 15.06.2015
Facebook
© 2008 - 2020 HPobchod.sk