Pre firmy
 
Kontakty
 
phone02 2220 5425 (Pracovné dni 9-17 hod.)
 
Všetko o nákupe
 
O nás
 
  Prihlásiť
Košík
    PočítačeNotebookyMonitoryTlačiarneSkeneryPríslušenstvoAtramenty a toneryCare PackSoftwareNaše tipy
ÚvodPoradnaAko vybraťAký typ tlačiarne mám zvoliť?
Ikona - publikováno
15. 6. 2015
Ikona - časomíra
4 minúty čítania
Autor:
HPobchod tým

Čo musím vedieť pred výberom tlačiarne.     |     Aký typ tlačiarne mám zvoliť?     |     Na aké vlastnosti sa mám zamerať?     |     Ako vyberať na HPobchode

Aký typ tlačiarne mám zvoliť?

Všetky tlačiarne sme rozdelili do 5 základných kategórií tak, aby sa vám vyberalo čo najľahšie. Nájdete medzi nimi samostatné tlačiarne i multifunkčné zariadenia, ktoré zvládnu tiež skenovať alebo kopírovať. Uľahčite si ich výber s naším prehľadom.

Tlačiareň pre občasnú tlač

Tlačíte len pár stránok do mesiaca? V tom prípade vás čaká jednoduchý výber. Vystačíte si totiž prakticky s akoukoľvek tlačiarňou. Parametrami ani funkciami sa príliš riadiť nemusíte a rozhodovať sa môžete pokojne podľa ceny.

Ideálnou voľbou je pre vás atramentová tlačiareň, ktorú kúpite za naozaj priaznivú cenu. Aj tie najlacnejšie atramentové tlačiarne dnes už často zvládnu tiež skenovanie a kopírovanie. Oproti tým laserovým sú navyše menšie a ponúkajú kvalitnejšiu tlač a umožňujú spravidla vždy farebnú tlač.
Určite ste už tiež počuli o nevýhodách atramentových tlačiarní a tvrdenie, že ich náplň časom vysychá a že časť farby si tak tlačiareň vezme k čisteniu tlačovej hlavy od zaschnutej farby. Väčšina výrobcov však tieto neduhy vyriešila použitím nových pigmentových atramentov. Nemusíte sa teda báť, že by ste kvôli tomu farbu zbytočne často vymieňali. Všetko navyše vynahrádza nízka obstarávacia cena.

Tip: Jednoduchá prevádzka, kvalitná tlač a priaznivá obstarávacia cena. To sú hlavné dôvody, prečo je atramentová tlačiareň najlepším riešením pre väčšinu domácností.

Tlačiareň pre častú tlač

Ak tlačíte veľmi často a vo veľkých objemoch (viac ako 2000 strán za mesiac), oceníte laserovú tlačiareň.Umožňuje totiž rýchlu a predovšetkým lacnú tlač. Na rozdiel od atramentových tlačiarní sa ani pri tlači veľkého množstva dokumentov nemusíte báť častej výmeny farieb. Toner vám vydrží pokojne viac ako rok. Nevýhodou je vyššia nákupná cena.

Samotný výtlačok z laserových tlačiarní je dobre ostrý a nerozpustí sa vodou. Jeho celková kvalita však nie je tak vysoká ako v prípade atramentových tlačiarní. Skutočný rozdiel ale spoznáte iba pri tlači obrázkov alebo fotografií.

Tip: Samostatné laserové tlačiarne sú ideálnou voľbou do menších kancelárií. Pri výbere si dopredu premyslite, či potrebujete farebnú tlačiareň, alebo si vystačíte s lacnejšou černobielou.

Zariadenie pre občasnú tlač, skenovanie a kopírovanie

Potrebujete okrem tlače tiež skenovať alebo kopírovať? Kúpte si miesto samostatnej tlačiarne multifunkčné zariadenie. Všetko potrebné tak obstaráte jediným zariadením a oproti nákupu zvlášť navyše ušetríte miesto aj peniaze.

Ak hľadáte lacného pomocníka pre občasnú tlač, skenovanie a kopírovanie, pozrite sa po niektorej z atramentových multifunkčných tlačiarní radu HP DeskJet. . Ide o zariadenie so základnými funkciami a vysoko šetrnou tlačou aj kopírovaním. Predstavujú tak ideálnu voľbu pre väčšinu domácností.

Chcete na tlačiarni skenovať a kopírovať fotografie alebo stránky časopisov v tej najvyššej kvalite? Pozorne si preštudujte vlastnosti, ktorými sa vybrané zariadenie môže pochváliť.

Zariadenie pre častú tlač, skenovanie a kopírovanie

Často tlačíte, skenujete a kopírujete, prípadne faxujete? V takom prípade potrebujete poriadnu multifunkčnú tlačiareň, ktorá zvládne aj rušnú prevádzku vo veľkých kanceláriách.

Jasnou voľbou je pre vás laserová multifunkčná tlačiareň, ktorá dokáže vytlačiť desiatky stránok za minútu vo výbornej kvalite a za nízku cenu. Vybrať si môžete z prevedenia určeného pre tlač černobielych alebo farebných dokumentov.

Ak často tlačíte obrázky a fotografie a záleží vám na ich kvalite, dajte radšej prednosť atramentovej multifunkčnej tlačiarni. Keď si ale vyberiete lacný model, počítajte s o niečo drahšou prevádzkou – predovšetkým v podobe častejšieho dokupovania farieb.

Tip: Laserové multifunkčné tlačiarne sú o niečo drahšie ako atramentové. Ak si ale nepotrpíte na tie najlepšie funkcie a vlastnosti, dá sa aj medzi nimi zaobstarať kvalitný model za rozumnú cenu. Ušetriť môžete napríklad obstaraním čiernobielej namiesto farebnej tlačiarne.

Veľkoformátová tlačiareň

Veľkoformátové tlačiarne využijete, ak pracujete s papiermi o veľkých rozmeroch. Tie najväčšie si poradia aj s formátom veľkosti A0. Veľkoformátové tlačiarne sú navyše atramentové a umožňujú tak tlač v tej najvyššej kvalite. Napríklad v podobe nákresov, plánov alebo máp.

> Na aké vlastnosti sa mám zamerať?

Poradíme vám
Hovoríme neajťácky a zrozumiteľne
HPobchod týmŠtyria špecialisti na HP techniku
 sme online
ikona - telefon02 2220 5425
(Po-Pia: 9-17 hod)
Kategórie poradne
Články podľa produktov
FacebookTwitterLinkSkopírovať odkaz
Aby vám nič neušlo
1x za 14 dní vám na e-mail zašleme aktuality či najzaujímavejšie ponuky zo sveta HP produktov.
HPmarket tým
Tím HPobchod vám vždy poskytne správnu radu
„Sme technologickí nadšenci a produkty HP aktívne používame v práci aj v každodennom živote.“ Sme pripravení pomôcť vám nájsť najlepšie notebooky, počítače, tlačiarne a príslušenstvo od spoločnosti HP Inc. Od roku 2008 plníme vaše želania a dodávame našim zákazníkom to najlepšie z ponuky spoločnosti HP.
HP na sociálnych sieťachFacebook YouTube
Mapa webu  |  Podmienky použitia
© 2008 - 2024 HPobchod.sk