Zľavová akcia iba do nedele 26.5.! 
Zľavy až 140 € nájdete TU
ikona - zavřít okno
 
 
Pre firmy
 
Kontakty
 
phone02 2220 5425 (Pracovné dni 9-17 hod.)
 
Všetko o nákupe
 
O nás
 
  Prihlásiť
Košík
    PočítačeNotebookyMonitoryTlačiarneSkeneryPríslušenstvoAtramenty a toneryCare PackSoftwareNaše tipy
ÚvodPoradnaHlavne praktickyCloudGoogle Workspace skrotí celú spoločnosť!

Google Workspace skrotí celú spoločnosť!

Ikona - publikováno
11. 7. 2022
Ikona - časomíra
3 minúty čítania
Autor:
Karel Kotík
Google Workspace skrotí celú spoločnosť!

Zdalo by sa, že s Pavlom Minářom, odborníkom na cloud, sme už tému cloudových riešení preštudovali skrz-naskrz - prebrali sme Disk Google, Fotky Google, Gmail... Všetky tieto služby využíva používateľ cloudu ako jednotlivec. Ako však čo najefektívnejšie využívať cloud a pracovať v rámci celej spoločnosti? Na to slúži pracovný priestor Google.


Google Workspace krotí dáta

Služba Google Workspace je vhodná pre podniky akejkoľvek veľkosti, od jedného zamestnanca až po obrovské korporácie. Napríklad spoločnosť Kofola pracuje na projekte Google Workspace v našich vodách.

Asi každého napadne otázka: Prečo by sme ako spoločnosť mali zveriť svoje údaje službe Google Workspace? Pavel Minář zdôrazňuje predovšetkým to, že ide o obojstranný vzťah. Zatiaľ čo vy ako spoločnosť sa zaväzujete plniť svoje záväzky voči spoločnosti Google (napríklad platiť poplatky), spoločnosť Google má tiež svoje záväzky a zaväzuje sa k nim. Jednou z nich je prístupnosť. Spoločnosť Google zaručuje, že služba Google Workspace bude pre vás a vašich zamestnancov dostupná 99,96 % času, a sľubuje aj technickú podporu.

Na technické problémy nie ste sami

Vďaka službe Google Workspace nemusíte "googliť", aby ste sa vyhli technickým problémom. V skutočnosti máte prístup ku konkrétnej osobe, ktorá s vami bude pracovať na riešení vašich problémov.

Ďalšou výhodou firemného pracovného priestoru Google je, že všetko, čo je vytvorené v cloude, patrí spoločnosti. Ak napríklad odíde zamestnanec, ktorý používal službu Google Workspace (a s ňou spojené služby, ako sú Gmail, Disk Google atď.), správca organizácie získa prístup k údajom, s ktorými tento zamestnanec pracoval - môže ísť o dôležité pracovné e-maily atď.

Nestratíte žiadne dôležité údaje

Správca môže tiež obnoviť vymazané údaje. Ak napríklad nováčik vo firme ešte nie je úplne zbehlý v cloude a omylom vymaže dôležitý dokument, možno ho zachrániť. Podobne môže správca požiadať o obnovenie zabudnutého hesla ktoréhokoľvek používateľa.

Dá sa povedať, že Google Workspace prispieva k budovaniu značky aj tým, že umožňuje upravovať e-mailové adresy používateľov. Ak chcete, aby sa za vašou prezývkou skrýval názov vašej spoločnosti alebo čokoľvek, čo sa používa v rámci vašej organizácie, je to možné. Vyzerá to profesionálnejšie ako pracovné e-maily s koncovkou "@gmail.com".

Čo ponúka zamestnancom Google Workspace?

Doteraz sa hovorilo, že hlavnou výhodou komerčného pracovného priestoru Google je, že správca má všetky firemné údaje pekne pod kontrolou. Aké sú však výhody pre zamestnancov? Pavel Minář vidí plus v prostredí, ktoré je väčšine ľudí známe. Zamestnanci už používajú svoj Gmail alebo Kalendár Google. Preto pre nich rozhranie Google Workspace nie je ničím novým.

Zdieľané kalendáre pre Google Meet

Pomocou služby Google Workspace majú zamestnanci k dispozícii skvelý spôsob plánovania času a spoločných podujatí. Zdieľané kalendáre v cloude vám umožňujú zistiť, či si môžete naplánovať stretnutie s kolegom jediným kliknutím. Služba Google Workspace totiž vie, či má kolega voľno, a ak nie, rovno vám ponúkne časy, kedy by sa to kolegovi mohlo hodiť v pracovnom čase. Zároveň si každý používateľ môže nastaviť, či v daný deň pracuje z kancelárie alebo z domácej pracovne. Ak nie je fyzicky prítomný, môže sa k schôdzke pripojiť virtuálne prostredníctvom služby Google Meet v rámci pracovného priestoru Google.

Pomocou služby Google Workspace deleguje podnik alebo akákoľvek organizácia svoje povinnosti v oblasti správy údajov na externý subjekt - v tomto prípade na spoločnosť Google. Tá zaručuje kvalitu svojich služieb a spoločnosť a jej vedenie sa už nemusia obávať, či sú údaje v bezpečí. Majú nad ním úplnú kontrolu.

Poradíme vám
Hovoríme neajťácky a zrozumiteľne
HPobchod týmŠtyria špecialisti na HP techniku
 sme offline
ikona - telefon02 2220 5425
(Po-Pia: 9-17 hod)
Kategórie poradne
FacebookTwitterLinkSkopírovať odkaz
Podobné články
Ako využiť Disk Google
Ak nie ste v cloude, neviete, o čo prichádzate. Aspoň tak by sme mohli zhrnúť náš rozhovor s Pavlom Minářom, odborníkom na cloudové riešenia a Google Workspace. Tentoraz sme podrobili kontrole ďalšiu cloudovú službu Google, Disk Google. Disk Google môže byť známy aj laikom. Predstavuje sa nám ako klasický Prieskumník rozdelený na priečinky a podpriečinky, takže to nie je neznáme prostredie.
Ikona - publikováno24. 6. 2022
Ikona - časomíra2 minúty čítania
HPobchod tým
Zálohovanie, zdieľanie, vyhľadávanie - Čo dokáže služba Fotky Google?
Keď sa povie cloud, väčšina z nás (alebo aspoň tí, ktorí o ňom počuli) si predstaví úložisko fotografií. V tretej časti nášho seriálu o cloude sa s Pavlom Minářom, odborníkom na cloudové riešenia a Google Workspace, pozrieme na cloud ako inteligentné úložisko fotografií.
Ikona - publikováno31. 5. 2022
Ikona - časomíra3 minúty čítania
Karel Kotík
Ako využiť dokonalú spoluprácu cloudu, služby Gmail a Kalendára?
V prvej časti nášho seriálu o cloude sme začali tým, že je to skvelý nástroj na zabezpečenie poriadku v našich údajoch a ich bezpečné zálohovanie. Tentoraz sa na celú tému pozrieme trochu podrobnejšie s Pavlom Minářom, odborníkom na cloud a Google Workspace, a porozprávame sa o tom, ako môže úložisko fungovať s Gmailom a ďalšími službami.
Ikona - publikováno27. 5. 2022
Ikona - časomíra3 minúty čítania
Karel Kotík
Aby vám nič neušlo
1x za 14 dní vám na e-mail zašleme aktuality či najzaujímavejšie ponuky zo sveta HP produktov.
HPmarket tým
Tím HPobchod vám vždy poskytne správnu radu
„Sme technologickí nadšenci a produkty HP aktívne používame v práci aj v každodennom živote.“ Sme pripravení pomôcť vám nájsť najlepšie notebooky, počítače, tlačiarne a príslušenstvo od spoločnosti HP Inc. Od roku 2008 plníme vaše želania a dodávame našim zákazníkom to najlepšie z ponuky spoločnosti HP.
HP na sociálnych sieťachFacebook YouTube
Mapa webu  |  Podmienky použitia
© 2008 - 2024 HPobchod.sk