Použite zľavový kód: PRAZDNINY. Platí pre notebooky a PC v hodnote nad 599 €.
Zľava 30 € na notebooky
ikona - zavřít okno
 
 
Pre firmy
 
Kontakty
 
phone02 2220 5425 (Pracovné dni 9-17 hod.)
 
Všetko o nákupe
 
O nás
 
  Prihlásiť
Košík
    PočítačeNotebookyMonitoryTlačiarneSkeneryPríslušenstvoAtramenty a toneryCare PackSoftwareNaše tipy
ÚvodPoradnaHlavne praktickyCloudZálohovanie, zdieľanie, vyhľadávanie - Čo dokáže služba Fotky Google?

Zálohovanie, zdieľanie, vyhľadávanie - Čo dokáže služba Fotky Google?

Ikona - publikováno
31. 5. 2022
Ikona - časomíra
3 minúty čítania
Autor:
Karel Kotík
Zálohovanie, zdieľanie, vyhľadávanie - Čo dokáže služba Fotky Google?

Keď sa povie cloud, väčšina z nás (alebo aspoň tí, ktorí o ňom počuli) si predstaví úložisko fotografií. V tretej časti nášho seriálu o cloude sa s Pavlom Minářom, odborníkom na cloudové riešenia a Google Workspace, pozrieme na cloud ako inteligentné úložisko fotografií.


Nepredstavujte si, že sedíte pri počítači a pomocou klávesových skratiek Ctrl+C a Ctrl+V preťahujete súbory z dovolenky do cloudu. Zábava sa začína v okamihu, keď pripojíte zariadenia a otvoríte fotografiu, ktorú ste nasnímali telefónom, v počítači, notebooku alebo dokonca v tablete priateľa. Stačí si do telefónu stiahnuť aplikáciu Fotky Google. Ak ste pripojení k sieti Wi-Fi, každá nasnímaná fotografia sa automaticky odošle do cloudu a môžete ju otvoriť v počítači.

Ako funguje vyhľadávanie v službe Fotky Google?

Podobne ako iné služby Google, aj služba Fotky Google ponúka možnosť kategorizácie. Môžete si vytvoriť albumy, aby ste si v súkromnej knižnici obrázkov urobili väčší poriadok. Čo je však naozaj výnimočné, je možnosť vyhľadávania. Ak chcete otvoriť fotografiu, o ktorej presne neviete, kedy a kde ste ju nasnímali, stačí do vyhľadávania zadať kľúčové slovo - napríklad: lietadlo. A Google nájde vaše fotografie lietadiel alebo z lietadiel.

Google rozpozná, čo je na vašej fotografii

Samozrejme, vyhľadávanie nie je stopercentné. Google nevyhľadáva fotografie podľa popisku - ruku na srdce, zvyčajne by ani nič nenašiel. Google dokáže rozpoznať, čo je na fotografii, a podľa toho vyhľadáva. Ako ukazuje Pavel Minář vo videu, v našom prípade sa fotografia z vlaku zatúlala do hľadania lietadla.

To vyvoláva otázku, ako odstrániť fotografie, keď je všetko pripojené. Pavel Minář upozorňuje, že všetko, čo robíte v telefóne, sa vďaka cloudu zrkadlí aj v iných zariadeniach - takže ak vymažete fotografiu v telefóne, vymaže sa aj z cloudu. Ale pozor - cloud je inteligentný, takže vás automaticky upozorní, keď sa pamäť telefónu začne zapĺňať, a ponúkne vám možnosť odstrániť fotografie z telefónu a uložiť ich do cloudu. Potom ich zobrazí na ostatných zariadeniach.

Ako môžem zdieľať svoje fotografie v cloude

Ak chcete zdieľať niektoré fotografie, najlepšie je vytvoriť špeciálny album v službe Fotky Google a označiť osoby, ktoré k nemu majú prístup. Títo ľudia ani nemusia mať účet Google.

Hoci sme v prvom videu uviedli, že úložisko Google a podobné cloudové riešenia sú bezpečné, je možné sa zálohovať dodatočným poistením. Spoločnosť Google napríklad ponúka službu Google Takeout. Pomocou neho môžete zálohovať svoje údaje (vybrané alebo všetky) jednorazovo alebo pravidelne. Môžete si vybrať, či ich chcete odoslať ako súbor .zip do svojho e-mailu alebo do cloudu konkurenčnej spoločnosti.

Vďaka Pavlovi Minářovi sme sa dozvedeli, že Fotky Google nie sú len nudnou službou, do ktorej nahrávame fotografie z dovolenky, aby sa nestratili. Sú veľmi šikovným nástrojom, ktorý nám výrazne uľahčí život. Ste tiež zvedaví na obsah ďalšej časti nášho seriálu o cloude?

Poradíme vám
Hovoríme neajťácky a zrozumiteľne
HPobchod týmŠtyria špecialisti na HP techniku
 sme offline
ikona - telefon02 2220 5425
(Po-Pia: 9-17 hod)
Kategórie poradne
FacebookTwitterLinkSkopírovať odkaz
Podobné články
Ako využiť dokonalú spoluprácu cloudu, služby Gmail a Kalendára?
V prvej časti nášho seriálu o cloude sme začali tým, že je to skvelý nástroj na zabezpečenie poriadku v našich údajoch a ich bezpečné zálohovanie. Tentoraz sa na celú tému pozrieme trochu podrobnejšie s Pavlom Minářom, odborníkom na cloud a Google Workspace, a porozprávame sa o tom, ako môže úložisko fungovať s Gmailom a ďalšími službami.
Ikona - publikováno27. 5. 2022
Ikona - časomíra3 minúty čítania
Karel Kotík
Ako môžem zálohovať svoje údaje do cloudu? Vyčistite si počítač!
Skôr než sa s Pavlom Minářom, odborníkom na cloudové riešenia a Google Workspace, pozrieme na to, ako si urobiť poriadok vo svojich údajoch, je dôležité pochopiť, čo je to cloud. To samo o sebe nie je zložité.
Ikona - publikováno24. 5. 2022
Ikona - časomíra4 minúty čítania
Karel Kotík
Aby vám nič neušlo
1x za 14 dní vám na e-mail zašleme aktuality či najzaujímavejšie ponuky zo sveta HP produktov.
HPmarket tým
Tím HPobchod vám vždy poskytne správnu radu
„Sme technologickí nadšenci a produkty HP aktívne používame v práci aj v každodennom živote.“ Sme pripravení pomôcť vám nájsť najlepšie notebooky, počítače, tlačiarne a príslušenstvo od spoločnosti HP Inc. Od roku 2008 plníme vaše želania a dodávame našim zákazníkom to najlepšie z ponuky spoločnosti HP.
HP na sociálnych sieťachFacebook YouTube
Mapa webu  |  Podmienky použitia
© 2008 - 2024 HPobchod.sk