Zľavová akcia iba do nedele 26.5.! 
Zľavy až 140 € nájdete TU
ikona - zavřít okno
 
 
Pre firmy
 
Kontakty
 
phone02 2220 5425 (Pracovné dni 9-17 hod.)
 
Všetko o nákupe
 
O nás
 
  Prihlásiť
Košík
    PočítačeNotebookyMonitoryTlačiarneSkeneryPríslušenstvoAtramenty a toneryCare PackSoftwareNaše tipy
ÚvodPoradnaHlavne praktickyCloudAko využiť dokonalú spoluprácu cloudu, služby Gmail a Kalendára?

Ako využiť dokonalú spoluprácu cloudu, služby Gmail a Kalendára?

Ikona - publikováno
27. 5. 2022
Ikona - časomíra
3 minúty čítania
Autor:
Karel Kotík
Ako využiť dokonalú spoluprácu cloudu, služby Gmail a Kalendára?

V prvej časti nášho seriálu o cloude sme začali tým, že je to skvelý nástroj na zabezpečenie poriadku v našich údajoch a ich bezpečné zálohovanie. Tentoraz sa na celú tému pozrieme trochu podrobnejšie s Pavlom Minářom, odborníkom na cloud a Google Workspace, a porozprávame sa o tom, ako môže úložisko fungovať s Gmailom a ďalšími službami.

Ako organizovať poštu v službe Gmail?

Každopádne, keď už hovoríme o upratovaní a o cloude s Pavlom Minářom, ktorý je zároveň odborníkom na Google Workspace, bolo by hriechom nepožiadať ho o niekoľko tipov, ako si usporiadať aj Gmail.

Služba Gmail má vlastnú inteligenciu a sama vyhodnocuje, ktorá e-mailová komunikácia je pre nás prioritná (vyhodnocuje to na základe toho, aké živé sú naše konverzácie, ako rýchlo odpovedáme atď.). Takéto správy klasifikuje ako "Dôležité". Ešte dokonalejšie triedenie dosiahneme pomocou označovania. Predstavte si to ako klasické papierové štítky na lístky. Každej kategórii e-mailov (pracovné, osobné, finančné...) priraďte farbu štítku a triedenie.

Ako súvisí Gmail s cloudom

Vďaka cloudu máme prístup k svojim údajom odkiaľkoľvek - teda z akéhokoľvek zariadenia, kde sa len prihlásime do svojho účtu. V kontexte služby Gmail to znamená, že môžete spravovať svoje e-maily vrátane všetkých nastavení (dokonca aj kategorizácie, o ktorej sme hovorili) z mobilu alebo tabletu. Ak idete na dovolenku, nie je problém nastaviť všetky pracovné e-maily na automatickú odpoveď, keď ste preč. A nemusíte ani sedieť pred počítačom - môžete to bezproblémovo zvládnuť na mobile počas čakania v letiskovej hale.

Cloud, Gmail, Kalendár Google - čo majú spoločné?

Praktickým pracovným nástrojom je Kalendár Google. Vďaka cloudu máte prístup ku kalendáru a oznámeniam odkiaľkoľvek bez toho, aby ste so sebou museli nosiť prenosný alebo stolový počítač. Navyše, ak nastavíte miesto stretnutia, kliknutím spustíte navigáciu v telefóne, ktorá vás dovedie na stretnutie. To dokáže aj cloud.

Cloud vie v ktorom kupé vlaku sedíte

Ale tým to nekončí. Cloud je o zdieľaní údajov. Ak vám teda v službe Gmail príde doklad o nákupe alebo lístok na vlak, tieto informácie sa dostanú do Kalendára, ktorý okamžite vie, v akom kupé sedíte na ceste do Brna, a nezabudne vám to pripomenúť, keď budete na stanici žmúriť na tabuľu s odchodmi.

Cloud existuje predovšetkým preto, aby nám uľahčil prácu. Bohužiaľ, málokto vie, čo táto pomôcka skutočne dokáže, a nevyužíva jej výhody na 100 %. O cloude však budeme s Pavlom Minářom hovoriť aj naďalej a garantujeme vám, že na konci nášho seriálu si cloud zamilujete rovnako ako my!

Poradíme vám
Hovoríme neajťácky a zrozumiteľne
HPobchod týmŠtyria špecialisti na HP techniku
 sme offline
ikona - telefon02 2220 5425
(Po-Pia: 9-17 hod)
Kategórie poradne
FacebookTwitterLinkSkopírovať odkaz
Podobné články
Ako môžem zálohovať svoje údaje do cloudu? Vyčistite si počítač!
Skôr než sa s Pavlom Minářom, odborníkom na cloudové riešenia a Google Workspace, pozrieme na to, ako si urobiť poriadok vo svojich údajoch, je dôležité pochopiť, čo je to cloud. To samo o sebe nie je zložité.
Ikona - publikováno24. 5. 2022
Ikona - časomíra4 minúty čítania
Karel Kotík
Aby vám nič neušlo
1x za 14 dní vám na e-mail zašleme aktuality či najzaujímavejšie ponuky zo sveta HP produktov.
HPmarket tým
Tím HPobchod vám vždy poskytne správnu radu
„Sme technologickí nadšenci a produkty HP aktívne používame v práci aj v každodennom živote.“ Sme pripravení pomôcť vám nájsť najlepšie notebooky, počítače, tlačiarne a príslušenstvo od spoločnosti HP Inc. Od roku 2008 plníme vaše želania a dodávame našim zákazníkom to najlepšie z ponuky spoločnosti HP.
HP na sociálnych sieťachFacebook YouTube
Mapa webu  |  Podmienky použitia
© 2008 - 2024 HPobchod.sk