Zľavová akcia iba do nedele 26.5.! 
Zľavy až 140 € nájdete TU
ikona - zavřít okno
 
 
Pre firmy
 
Kontakty
 
phone02 2220 5425 (Pracovné dni 9-17 hod.)
 
Všetko o nákupe
 
O nás
 
  Prihlásiť
Košík
    PočítačeNotebookyMonitoryTlačiarneSkeneryPríslušenstvoAtramenty a toneryCare PackSoftwareNaše tipy
ÚvodPoradnaHlavne praktickyCloudAko využiť Disk Google

Ako využiť Disk Google

Ikona - publikováno
24. 6. 2022
Ikona - časomíra
2 minúty čítania
Autor:
HPobchod tým
Ako využiť Disk Google
Ak nie ste v cloude, neviete, o čo prichádzate. Aspoň tak by sme mohli zhrnúť náš rozhovor s Pavlom Minářom, odborníkom na cloudové riešenia a Google Workspace. Tentoraz sme podrobili kontrole ďalšiu cloudovú službu Google, Disk Google. Disk Google môže byť známy aj laikom. Predstavuje sa nám ako klasický Prieskumník rozdelený na priečinky a podpriečinky, takže to nie je neznáme prostredie.

"Zatvoril som súbor a zabudol som ho uložiť."

To sa v cloude nemôže stať!

Disk Google je neoceniteľný nástroj pre vašu prácu. Zahŕňa Dokumenty Google, Tabuľky Google, Prezentácie Google atď. Do počítača nie je potrebné inštalovať žiadne ďalšie aplikácie a môžete pracovať priamo v online prostredí. Ďalšou skvelou vlastnosťou cloudu je, že automaticky a priebežne ukladá všetko, čo napíšete. Takže každý, kto niekedy zatvoril dokument bez uloženia a premárnil tak hodiny práce, bude spokojný.

Používanie služby Disk Google na tímovú prácu

Ďalšou veľmi praktickou funkciou je, že vďaka cloudu môžete upravovať jeden súbor z viacerých zariadení. Z telefónu a počítača súčasne. Na tom istom dokumente môže pracovať viacero ľudí, čo je skvelé pre tímovú spoluprácu na projekte.

Vreckový diktafón - aj to je cloud

Pavel Minář ide ešte ďalej a neprestáva nás zásobovať skvelými tipmi z praxe. Nechce sa vám písať a ocenili by ste šikovné ruky profesionálneho zapisovateľa? Pavel otvorí dokument v cloude na svojom telefóne a začne "písať svojím hlasom". Spoločnosť Google túto vymoženosť nazýva Google Assistant a nie je to nič iné ako klasické diktovanie. Potrebujete si zapísať dôležitý nápad a nemáte voľné ruky, vraciate sa z práce a bojíte sa, že nápad zabudnete doma? Diktujte do cloudu!

Disk Google dokáže rozlúštiť aj rukopis na fotografii

Disk Google má tiež veľmi prepracované vyhľadávanie. Zatiaľ čo vyhľadávanie v bežnom počítači nájde dokument len vtedy, ak do vyhľadávania zadáte jeho názov alebo časť, cloud je inteligentnejší. Dokáže tiež dešifrovať obsah fotografií, obrázkov a skenov. Bez problémov nájde aj faktúru, ktorú ste si pred dvoma rokmi vyfotili na mobilný telefón.

Poradíme vám
Hovoríme neajťácky a zrozumiteľne
HPobchod týmŠtyria špecialisti na HP techniku
 sme offline
ikona - telefon02 2220 5425
(Po-Pia: 9-17 hod)
Kategórie poradne
FacebookTwitterLinkSkopírovať odkaz
Podobné články
Zálohovanie, zdieľanie, vyhľadávanie - Čo dokáže služba Fotky Google?
Keď sa povie cloud, väčšina z nás (alebo aspoň tí, ktorí o ňom počuli) si predstaví úložisko fotografií. V tretej časti nášho seriálu o cloude sa s Pavlom Minářom, odborníkom na cloudové riešenia a Google Workspace, pozrieme na cloud ako inteligentné úložisko fotografií.
Ikona - publikováno31. 5. 2022
Ikona - časomíra3 minúty čítania
Karel Kotík
Ako využiť dokonalú spoluprácu cloudu, služby Gmail a Kalendára?
V prvej časti nášho seriálu o cloude sme začali tým, že je to skvelý nástroj na zabezpečenie poriadku v našich údajoch a ich bezpečné zálohovanie. Tentoraz sa na celú tému pozrieme trochu podrobnejšie s Pavlom Minářom, odborníkom na cloud a Google Workspace, a porozprávame sa o tom, ako môže úložisko fungovať s Gmailom a ďalšími službami.
Ikona - publikováno27. 5. 2022
Ikona - časomíra3 minúty čítania
Karel Kotík
Ako môžem zálohovať svoje údaje do cloudu? Vyčistite si počítač!
Skôr než sa s Pavlom Minářom, odborníkom na cloudové riešenia a Google Workspace, pozrieme na to, ako si urobiť poriadok vo svojich údajoch, je dôležité pochopiť, čo je to cloud. To samo o sebe nie je zložité.
Ikona - publikováno24. 5. 2022
Ikona - časomíra4 minúty čítania
Karel Kotík
Aby vám nič neušlo
1x za 14 dní vám na e-mail zašleme aktuality či najzaujímavejšie ponuky zo sveta HP produktov.
HPmarket tým
Tím HPobchod vám vždy poskytne správnu radu
„Sme technologickí nadšenci a produkty HP aktívne používame v práci aj v každodennom živote.“ Sme pripravení pomôcť vám nájsť najlepšie notebooky, počítače, tlačiarne a príslušenstvo od spoločnosti HP Inc. Od roku 2008 plníme vaše želania a dodávame našim zákazníkom to najlepšie z ponuky spoločnosti HP.
HP na sociálnych sieťachFacebook YouTube
Mapa webu  |  Podmienky použitia
© 2008 - 2024 HPobchod.sk