Pre firmy
 
Kontakty
 
phone02 2220 5425 (Pracovné dni 9-17 hod.)
 
Všetko o nákupe
 
O nás
 
  Prihlásiť
Košík
    PočítačeNotebookyMonitoryTlačiarneSkeneryPríslušenstvoAtramenty a toneryCare PackSoftwareNaše tipy
ÚvodPoradnaTipy a trikyAko tlačiť fotografie v najvyššej možnej kvalite?
Ikona - publikováno
28. 11. 2022
Ikona - časomíra
2 minúty čítania
Autor:
Ondřej Cvrček
Ondřej Cvrček
Ako tlačiť fotografie v najvyššej možnej kvalite?
Radi si robíte fotoalbumy z dovoleniek, chcete poslať vianočný pozdrav s rodinnou fotografiou alebo urobiť radosť priateľovi? Určite budete chcieť fotografiu čo najkrajšiu. Ako na to?

Na mnohých HP tlačiarňach dokážete vytlačiť naozaj pekné, sýte fotky, ktoré si budete chcieť vystaviť. Pre najlepší výsledok určite odporúčame atramentové tlačiarne. Aj farebné laserové tlačiarne dokážu fotku vytlačiť, ale budete limitovaní gramážou papiera a výsledná kvalita a farebnosť fotky nebude taká vysoká, ako z atramentovej tlačiarne.

Nastavenia pri fotkách

Ako dosiahnuť ten najlepší výsledok?

  • Fotografiu/obrázok vybraný na tlač môžete otvoriť štandardne cez aplikáciu Fotky vo Windows. Pri voľbe Ďalšie nastavenia v spodnej časti potom otvoríte ovládací panel HP pre upresnenie parametrov tlače.
  • Zvoľte veľkosť a druh papiera (najčastejšie 10 x 15 cm/A4). Ak nezvolíte fotografický papier, tlačiareň použije menej atramentu a kvalita sa zníži. V poslednom kroku zvoľte Max. rozlíšenie povolené.
  • Dáte tak pokyn na to, aby tlačiareň použila čo najviac atramentu a nahustila ho na dosiahnutie čo najvernejších a najsýtejších farieb.

Štandardný ovládač Windows
  • Ak nemáte nainštalovanú aplikáciu HP Smart, ale iba základný ovládač k tlačiarni, potom sa dá väčšina nastavení vykonať aj cez samotnú aplikáciu Fotky.
  • Postup je takmer rovnaký, teda navoliť správnu veľkosť papiera, zvoliť druh papiera a najlepšiu kvalitu. Výsledok bude však lepší s nainštalovanou aplikáciou HP Smart.

Náš TIP

So službou HP Instant Ink sa fotografia počíta ako 1 strana tlače. Môžete si tak vytvoriť fotoalbum za bezkonkurenčnú cenu. Služba je dostupná iba pri niektorých modeloch tlačiarní. Dostupnosť pre vašu tlačiareň si môžete overiť cez tento odkaz.

Poradíme vám
Hovoríme neajťácky a zrozumiteľne
HPobchod týmŠtyria špecialisti na HP techniku
 sme offline
ikona - telefon02 2220 5425
(Po-Pia: 9-17 hod)
Kategórie poradne
FacebookTwitterLinkSkopírovať odkaz
Ondřej Cvrček
Autor článku
5 rokov v HPobchod
Ondra je odborníkom na HP notebooky a počítače, a okrem toho sa špecializuje aj na veľkoformátové HP tlačiarne. V HPobchode sa stará o to, aby vám nechýbala žiadna novinka zo sveta HP.
Aby vám nič neušlo
1x za 14 dní vám na e-mail zašleme aktuality či najzaujímavejšie ponuky zo sveta HP produktov.
HPmarket tým
Tím HPobchod vám vždy poskytne správnu radu
„Sme technologickí nadšenci a produkty HP aktívne používame v práci aj v každodennom živote.“ Sme pripravení pomôcť vám nájsť najlepšie notebooky, počítače, tlačiarne a príslušenstvo od spoločnosti HP Inc. Od roku 2008 plníme vaše želania a dodávame našim zákazníkom to najlepšie z ponuky spoločnosti HP.
HP na sociálnych sieťachFacebook YouTube
Mapa webu  |  Podmienky použitia
© 2008 - 2024 HPobchod.sk