Pre firmy
 
Kontakty
 
phone02 2220 5425 (Pracovné dni 9-17 hod.)
 
Všetko o nákupe
 
O nás
 
  Prihlásiť
Košík
    PočítačeNotebookyMonitoryTlačiarneSkeneryPríslušenstvoAtramenty a toneryCare PackSoftwareNaše tipy
ÚvodAktualityWindows 8 - brána do sveta jazykov
Ikona - publikováno
30. 1. 2013
Ikona - časomíra
2 minúty čítania
Autor:
HPobchod tým

Windows 8 - brána do sveta jazykov

Novo dodávané počítače a notebooky od HP sú štandardne vybavené operačným systémom Windows 8, ktorý dovoľuje prepínanie zobrazenia v rôznych jazykoch. V praxi to znamená, že spolu s prepínaním rozloženia klávesnice môžete ľubovoľne voliť jazyk, v ktorom na Vás počítač prevažne "hovorí". Pri každodennej práci s počítačom potom môžete napríklad zdokonaľovať svoje jazykové znalosti.


Možnosť zmeny predvoleného jazyka vo Windows 8 prináša navyše zaujímavú možnosť naučiť svoj počítač slovensky aj v prípadoch kedy bol originálne dodaný s predinštalovaným systémom napríklad v angličtine

Vlastná inštalácia a nastavenia slovenského alebo všeobecne nového jazyka do Windowsu je veľmi jednoduché a intuitívne. V prípade pridávania slovenčiny do pôvodne anglického Windowsu bude potrebné stiahnuť jazykový balík, ale aj to je možné zvládnuť jedným kliknutím, stačí postupovať podľa tohto návodu .


Zdá sa to byť na prvý pohľad nie príliš logické? Prečo by sme si mali sami nastavovať niečo, čo môže za nás urobiť už výrobca? Pravda, samo o sebe je jednoduchšie si rovno vybrať nový počítač s už predinštalovaným českým systémom a ušetriť si starosti. Na druhej strane to môže pre výrobcov počítačov otvárať ďalšie možnosti ako dodávať oficiálnou cestou na slovenský trh viacero modelov notebookov či počítačov. Prvé lastovičky sa už objavujú (v podobe hybridného tabletu) aj v ponuke Hewlett-Packard.


V televíznej reklame na Windows 8 sa objavila pesnička, ktorá minimálne zaujala nemálo divákov. Možno tak súdiť najmä podľa zvýšeného počtu hľadaní v internetových vyhľadávačoch. Užívatelia začali hľadať čo je to za speváčku a ako sa pesnička volá. Ak medzi týchto divákov patríte, potom možno oceníte tento klip z YouTube: Lenka - Everything At Once

Poradíme vám
Hovoríme neajťácky a zrozumiteľne
HPobchod týmŠtyria špecialisti na HP techniku
 sme online
ikona - telefon02 2220 5425
(Po-Pia: 9-17 hod)
Kategórie poradne
FacebookTwitterLinkSkopírovať odkaz
Aby vám nič neušlo
1x za 14 dní vám na e-mail zašleme aktuality či najzaujímavejšie ponuky zo sveta HP produktov.
HPmarket tým
Tím HPobchod vám vždy poskytne správnu radu
„Sme technologickí nadšenci a produkty HP aktívne používame v práci aj v každodennom živote.“ Sme pripravení pomôcť vám nájsť najlepšie notebooky, počítače, tlačiarne a príslušenstvo od spoločnosti HP Inc. Od roku 2008 plníme vaše želania a dodávame našim zákazníkom to najlepšie z ponuky spoločnosti HP.
HP na sociálnych sieťachFacebook YouTube
Mapa webu  |  Podmienky použitia
© 2008 - 2024 HPobchod.sk