Zľavová akcia iba do nedele 26.5.! 
Zľavy až 140 € nájdete TU
ikona - zavřít okno
 
 
Pre firmy
 
Kontakty
 
phone02 2220 5425 (Pracovné dni 9-17 hod.)
 
Všetko o nákupe
 
O nás
 
  Prihlásiť
Košík
    PočítačeNotebookyMonitoryTlačiarneSkeneryPríslušenstvoAtramenty a toneryCare PackSoftwareNaše tipy
ÚvodPoradnaHlavne praktickyErgonómiaErgonómia pracovného miesta

Ergonómia pracovného miesta

Ikona - publikováno
2. 1. 2022
Ikona - časomíra
2 minúty čítania
Autor:
Karel Kotík
Dnešná častá kancelárska práca v dvadsiatom prvom storočí so sebou prináša zdravotné riziká a problémy, ako sú bolesti chrbta, bolesti hlavy, migrény, syndróm karpálneho tunela a množstvo ďalších ochorení, napríklad očné choroby. Nie je ničím výnimočným sedieť pred počítačom celé dni, mnohokrát aj po návrate domov z práce. Skôr či neskôr sa teda pravdepodobne objavia niektoré neduhy každodenného sedavého zamestnania.

Keďže aj my pracujeme väčšinou v kancelárii, zaujímalo nás, ako takýmto problémom predchádzať. Oslovili sme špičkové odborníčky na ergonómiu - pohybovú terapeutku Terezu Náplavovú a architektku Šárku Daňkovú z ERGO Working Space. Požiadali sme ich, či by nám mohli prezradiť a ukázať niektoré zásady a rady, ktoré by mohli takéto komplikácie v budúcnosti odstrániť. Ako by malo vyzerať ergonomické pracovisko? Ako sa zbaviť zlozvykov, ktoré sme si za roky v kancelárii vypestovali, a ako denne cvičiť v kancelárii, aby sme zostali zdraví a fit? Z celého projektu sme veľmi nadšení a radi by sme sa s vami podelili o všetky zistenia.

Rozhovor so Šárkou Daňkovou z ERO Working Space

Príbeh Šárky Daňkovej, autorky projektu "DYNAMICKÉ PRACOVISKO" a certifikovanej ergonómky z ERGO working Space, ktorá svoje zdravotné problémy vyriešila nielen rehabilitáciou, ale aj správnym nastavením ergonomického pracovného miesta a zároveň nastavením svojich každodenných návykov úplne inak ako všetci ostatní, ktorí len sedia za počítačom a nehýbu sa.

Šárka permanentne a dlhodobo sedela pri počítači 8 až 15 hodín denne a postupne sa u nej objavili veľké zdravotné problémy. "Najväčším problémom bolo, že som dlho sedel. Mala som špičkovú ergonomickú stoličku, perfektne nastavenú, ale problém bol v tom, že som väčšinou sedela," hovorí a chcela by vyvrátiť mýtus o zdravej stoličke, pretože pohyb a správne pracovné miesto sú neoddeliteľnou súčasťou udržiavania kondície a formy.Pracovné prostredie na mieru >>
Poradíme vám
Hovoríme neajťácky a zrozumiteľne
HPobchod týmŠtyria špecialisti na HP techniku
 sme offline
ikona - telefon02 2220 5425
(Po-Pia: 9-17 hod)
Kategórie poradne
FacebookTwitterLinkSkopírovať odkaz
Aby vám nič neušlo
1x za 14 dní vám na e-mail zašleme aktuality či najzaujímavejšie ponuky zo sveta HP produktov.
HPmarket tým
Tím HPobchod vám vždy poskytne správnu radu
„Sme technologickí nadšenci a produkty HP aktívne používame v práci aj v každodennom živote.“ Sme pripravení pomôcť vám nájsť najlepšie notebooky, počítače, tlačiarne a príslušenstvo od spoločnosti HP Inc. Od roku 2008 plníme vaše želania a dodávame našim zákazníkom to najlepšie z ponuky spoločnosti HP.
HP na sociálnych sieťachFacebook YouTube
Mapa webu  |  Podmienky použitia
© 2008 - 2024 HPobchod.sk