Pre firmy
 
Kontakty
 
  Telefonické objednávky 02 2220 5425  (Pracovné dni 9-17 hod.)
 
Všetko o nákupe
 
O nás
 
  Prihlásiť
Košík
     Počítače Notebooky Monitory Tlačiarne Skenery Príslušenstvo Atramenty a tonery Care Pack Software Vianočné tipy
ÚvodAktualityĎalší dôvod pre atramentovú tlačiareň do kancelárie

Ďalší dôvod pre atramentovú tlačiareň do kancelárie

Ikona - publikováno
13. 2. 2015
Ikona - časomíra
3 minúty čítania
Autor:
Roman Plášil
Roman Plášil
Atramentové technológie použité v radoch HP Officejet Pro X vyzvali na súboj tradičné laserové tlačiarne a obstáli na jednotku.

V podrobnom teste, ktorý v posledných mesiacoch prebiehal v nezávislom laboratóriu BLI (Buyers Laboratory LCC), vytlačil každý jeden zo šiestich testovaných kusov tlačiarní 150 000 výtlačkov a zistené výsledky sú porovnané v záverečnej správe. V laboratóriu sa pri porovnávaní zamerali na nasledujúcich päť oblastí:

  • Spoľahlivosť
  • Odpad zo spotrebného materiálu a obalových materiálov
  • Spotreba energie
  • Kvalita farebnej tlače
  • Kvalita čiernobielej tlače

Proti testovanej profesionálnej atramentovej tlačiarni HP Officejet Pro X551dw postavili zástupcu laserovej technológie Lexmark CS410dn a Ricoh SP C3200dn.

Tlačiareň HP Officejet Pro X551dw ukázala výhody hneď v niekoľkých oblastiach. Nielen, že tento model vytváral najmenšie množstvo odpadu zo spotrebného materiálu (až o 94% menej v hmotnosti prázdnych tlačiarenských kaziet a obalových materiálov), ale spotrebuje tiež výrazne menej energie než konkurenčné testované laserové tlačiarne. V spoľahlivosti a kvalite tlače boli výsledky vždy porovnateľné alebo lepšie než výsledky podané ostatnými tlačiarňami.

HP Officejet Pro X551dw

Nižšie účty za elektrinu

Úspory v najrôznejších oblastiach podnikania každej spoločnosti sú stále častejšou témou. Jednou z možností je aj úspora elektrickej energie, či nákladov spojených s odpadmi. Náklady na elektrickú energiu a spotrebný materiál sú nezanedbateľnou položkou pri výpočte nákladov na tlač a štúdia laboratória BLI ukazuje, že významné úspory je možné dosiahnuť aj v oblasti kancelárskej tlače.

Podľa vykonaných testov spotreby elektrickej energie je možné ušetriť aspoň 75% spotreby elektrickej energie v prípade zadováženia si atramentových tlačiarní HP Officejet Pro X namiesto vyššie uvedených laserových modelov. V skutočnosti testované tlačiarne HP spotrebovali o 75,6% menej energie než model Lexmark a o 80,3% menej než model Ricoh.

Neodškriepiteľnou výhodou sú aj rozdiely v spotrebe atramentových a tonerových kaziet a ďalších servisných prvkov, ktoré je potrebné v bežnej prevádzke meniť v priebehu celej životnosti tlačiarne. Atramentové kazety, vrátane všetkých obalových materiálov, sú výrazne menšie ako laserové tonery. Sú tak praktickejšie pri manipulácii a výmene, úspornejšie pri skladovaní a v neposlednej rade vyprodukujú menej odpadového materiálu. Podľa testu bola váha spotrebovaných kaziet o neuveriteľných 94% nižšia ako váha spotrebovaných tonerov a ďalších spotrebných prvkov pri laserovej konkurencii.

Kompletné porovnanie a detailné výsledky výsledky nájdete v záverečnej správe laboratória BLI (EN).

Dajte zelenú úspornej tlači

Pokiaľ práve vyberáte novú tlačiareň a atramentové tlačiarne radu HP Officejet Pro X sú svojimi funkciami, možnosťami a odporúčaným zaťažením jednou z možností, potom určite vyskúšajte podľa vyššie uvedeného príkladu zvážiť, aké úspory by ste mohli dosiahnuť len na týchto položkách. Taktiež by ste mali zohľadniť cenu a vyťaženosť atramentových kaziet oproti laserovým tonerom a sme presvedčení, že vo väčšine prípadov zistíte, že investovať do atramentovej technológie sa určite oplatí. Rýchlostné rekordy tlačiarne HP Officejet Pro X budú len ďalším bonusom.

Poradíme vám
Hovoríme neajťácky a zrozumiteľne
HPobchod týmŠtyria špecialisti na HP techniku
 sme offline
ikona - telefon02 2220 5425
(Po-Pia: 9-17 hod)
Kategórie poradne
FacebookTwitterLinkSkopírovať odkaz
Roman Plášil
Autor článku
20 rokov v HPobchod
Aby vám nič neušlo
1x za 14 dní vám na e-mail zašleme aktuality či najzaujímavejšie ponuky zo sveta HP produktov.
HPmarket tým
Tím HPobchod vám vždy poskytne správnu radu
„Sme technologickí nadšenci a produkty HP aktívne používame v práci aj v každodennom živote.“ Sme pripravení pomôcť vám nájsť najlepšie notebooky, počítače, tlačiarne a príslušenstvo od spoločnosti HP Inc. Od roku 2008 plníme vaše želania a dodávame našim zákazníkom to najlepšie z ponuky spoločnosti HP.
HP na sociálnych sieťachFacebook YouTube
Mapa webu  |  Podmienky použitia
© 2008 - 2023 HPobchod.sk