OK S prevádzkovaním webu HPobchod.sk nám pomáhajú súbory cookies. Cookies slúžia na prispôsobenie obsahu, meranie funkčnosti stránok a pomáhajú nám dosiahnuť vašej maximálnej spokojnosti. Používaním tohto webu súhlasíte s ich použitím. Viac informácií
 
 
 
Kontakty
 
  Telefonické objednávky 0244 643 181  (Pracovné dni 9-17 hod.)
 
Všetko o nákupe
 
O nás
 
  Prihlásiť
Košík
     Počítače Notebooky Monitory Tlačiarne Skenery Príslušenstvo Atramenty a tonery Care Pack Software Náš tip
 

OMEN - Gladiátor ide do boja.

Redakcia serveru živé.sk testovala v minulých dňoch jeden z nových notebookov HP Omen a včera vydala výsledky testu na svojom webe. Inšpirovalo ma to k spísaniu krátkeho sumára informácií, ktoré ma zaujali či už v článku alebo pri osobnom testovaní pred niekoľkými týždňami. Nech sa páči.

Nezvyčajne ostro rezaný

Netradičný vzhľad nového herného notebooku HP Omen zaujme na prvý pohľad.  Okraje čierneho celokovového tela notebooku sú nezvyčajne ostro rezané a vďaka tomu vyzerá naozaj výnimočne. Prekvapí na pomery herných notebookov nízkou hmotnosťou (2,15 kg) a hrúbkou iba 19,9 mm. Notebook je celkovo veľmi dobre vybavený výkonnými komponentami, čo sa pri hernom notebooku očakáva.

HP Omen

Naozaj farebné podsvietenie

Na klávesnici typu chicklet chýba numerický blok, ktorý bol nahradený programovateľnými tlačidlami v ľavej časti. Som si istý, že ozajstní hráči túto zámenu ocenia. Programovateľným tlačidlám môžu priradiť až 30 rôznych funkcií (v kombinácii s klávesmi Fn alebo Shift). Nastavenie funkcií je možné v softvérovej aplikácii, ktorá zvláda i úpravy podsvietenia klávesnice v niekoľkých blokoch, ktoré je možné meniť oddelene. Nastaviť tak môžete farbu rôznych bokov klávesnice, klávesov W, A, S, D, programovateľných tlačidiel alebo farbu mriežok reproduktorov.  

Rozumný displej

Displej notebooku HP Omen má rozlíšenie Full HD (1 920 x 1 080 pixelov), ktoré je naozaj rozumné pre herný notebook s 15,6-palcovým displejom. Navyše použitá IPS technológia displeja umožnila vierohodné podanie farieb i pri extrémnych uhloch pohľadu. Displej je v tomto rade štandardne dotykový, čo „so sebou prináša lesklú povrchovú úpravu, a teda aj nechcené odlesky. Maximálne podsvietenie je ale dostatočné, a tak je obraz čitateľný aj za bieleho dňa.“ – zhodnotil autor recenzie Lukáš Koškár. 

Neskutočne skutočný herný notebook od HP

Pokiaľ vás nový notebook od HP zaujal, odporučím do vašej pozornosti článok serveru živé.sk, ktorý jedného zástupcu tohto radu testoval. Prípadne si pozrite produktové detaily aktuálnych modelov HP Omen. HP rozšírilo ponuku o 2 nové modely, ktoré od seba odlišuje veľkosť použitého disku (SSD 256 GB vs. SSD 512 GB).   

HP Omen
publikované: 03.04.2015, autor: Roman Plášil
Facebook
© 2008 - 2020 HPobchod.sk