Pre firmy
 
Kontakty
 
phone02 2220 5425 (Pracovné dni 9-17 hod.)
 
Všetko o nákupe
 
O nás
 
  Prihlásiť
Košík
    PočítačeNotebookyMonitoryTlačiarneSkeneryPríslušenstvoAtramenty a toneryCare PackSoftwareNaše tipy
ÚvodAktualityPredstavenie radov HP EliteOne 800, HP ProOne 600
Ikona - publikováno
21. 1. 2014
Ikona - časomíra
4 minúty čítania
Autor:
HPobchod tým

NOVINKA: Predstavenie radov HP EliteOne 800, HP ProOne 600

U profesionálnych radov to platí dvojnásobne. Na fotke máme celú rodinu novej rady Elite vrátane Mini Business PC úplne vpravo ku ktorému sa dostanem v ďalšej aktualite.

Pri modeli ProOne600 sa bude dodávať bezdotykový displej v matnom prevedení. Veľkosť uhlopriečky je 21,5 palca s Full HD rozlíšením. U rady EliteOne 800 s veľkosťou 23 palcov bude k dispozícii lesklý dotykový povrch displeja s matnou vrstvou. Výsledok je taký, že sú mnohé rušiace odlesky odstránené, ale pri silnom zadnom svetle Vás odrazy môžu rušiť. Lesklý displej je však z hľadiska technológie nutnosť pre správnu funkčnosť dotykovej kapacitnej vrstvy. Odlesky sa dajú tiež celkom obstojne odstrániť naklonením displeja. Nakloniť sa dá od -5 ° do +30 °. Sú tu široké uhly zobrazenia bez skreslenia farieb a kontrastu. Možnosti nastavenia displeja sú na zariadenie all-in-one dobré. Zvládne aj pivot rotáciu a výška displeja sa dá nastaviť v rozsahu 110mm hore a dole. Počítač môže byť na želanie vybavený web kamerou s duálnym mikrofónom na webináre a interaktívnu komunikáciu. Kameru je možné mechanicky uzavrieť v prípade potreby malým prepínačom.

Na ľavej strane počítača nájdete prvú sadu portov s ľahkým prístupom. Úplne hore je výdych chladiaceho okruhu elektroniky. Pod ním nájdete čítačku pamäťových kariet. Mala by byť súčasťou všetkých konfigurácií, ktoré sa budú dodávať do SR.  Ak sa pozrieme ešte nižšie, nájdeme dva moderné USB 3.0 porty z ktorých jeden je vybavený funkciou rýchleho nabíjania, čo sa určite hodí pre každodenné nabíjanie tabletov, mobilov a podobne. Susedia s nimi klasické jacky na slúchadlá a mikrofón. Pravá strana hostí dvierka optickej mechaniky a na spodnom rohu zapínacie tlačidlo.

Druhá sada konektorov sa nachádza už tradične na chrbte šasi v jeho ľavej časti pri stojane. Okrem tradičných portov PS/2 pre klávesnicu a polohovacie zariadenia sú tu ďalšie dva USB 3.0 porty, dva USB 2.0 porty, konektor pre gigabitovú sieť, výstupný displej port na pripojenie druhého externého monitora, alebo napríklad televízie a stereo audio out výstup. Na pravej strane môžete ešte nájsť sériový port, ktorý je však len na želanie, na rozdiel od Elite One 800, kde je v každej konfigurácii.

Veľkou zmenou oproti predchádzajúcej rade je jednoduchá servisovateľnoť a rozšíriteľnosť. Takmer celá zadná strana počítača sa dá ľahko odklopiť. Odhalia sa dobre prístupné interné časti. Všetko je prehľadné. Užívateľ bude vedieť, kam má inštalovať pamäťový modul. Systém je vyladený na všetky rôzne typy práce a nie je hlučný. Stáva sa Vašim tichým pomocníkom. Ako  výpočtové procesory sú použité najnovšie Intel Haswell, ktoré šetria Vašu peňaženku vďaka o dvadsať percent nižšej spotrebe energie. Budú použité SSD disky pre extrémne rýchle prístupy dátam i ako Smart Cache pre zrýchlenie harddisku klasických, ktoré môžu mať veľkosť až 2 TB. Widi technológia bezdrôtového prenosu obrazu a zvuku je implementovaná. Bluetooth vo  verzii 4.0 a i NFC tu bude. Podpora pre tri dátové úložiská celkom. Pamäť RAM môže byť až 16GB. Celé PC sa dá zavesiť na držiaky VESA s rozostupom 100. Do oboch typov počítačov je možné osadiť separátnu grafickú kartu s vlastnou pamäťou pre dostatočný výkon.

Rozdiely medzi EliteOne 800 už oproti rade 600 nebudú tak veľké. Je to vďaka príslušnosti k novej rade desktopov aj menších prevedení (SFF, mini Business PC).  Medzi dôležité rozdiely medzi 600 vyšším radom 800 patrí väčší rozsah portov, štandardne zabudovaný sériový port, vPro chipset pre vzdialenú správu, čo sa hodí najmä vo firemnej oblasti pre vzdialený prístup. Treba pripomenúť že v EliteOne je multidotykový displej(až 10 prstov naraz), avšak  ProOne je vybavený nedotykovou obrazovkou. Niekto preferuje dotyky kombinované s myšou a klávesnicou, niekto si na dotyky nezvykne. Každá práca si vyžaduje trochu iný štýl ovládania a dokážem si dobre predstaviť, že trebárs pre DJ alebo skladateľa hudby môže displej s multidotykom výrazne zrýchliť ich prácu.  V oboch verziách sú tiež osadené 2,2W stereo reproduktory. Profesionálna verzia počítača all- in- one sa hodí všade tam, kde nie je miesta navyše.  Zo softwarovej výbavy by som spomenul WiFi Hotspot, kedy je možné nazdielať napríklad internetové pripojenie z jedného počítača do celej kancelárie a šetriť tak náklady  a samozrejme aj kompletný balík softwaru už tradične patriaci k radom Elite. Záruka je stanovená na tri roky na prácu technika, tri roky na náhradné diely a trojročnú odozvu na mieste inštalácie produktu. K dispozícii je aj bohatý zoznam servisných služieb Carepack, ktorý môže záruku ďalej špecifikovať.

Prvé konfigurácie budú na trhu na začiatku Februára.

Poradíme vám
Hovoríme neajťácky a zrozumiteľne
HPobchod týmŠtyria špecialisti na HP techniku
 sme offline
ikona - telefon02 2220 5425
(Po-Pia: 9-17 hod)
Kategórie poradne
FacebookTwitterLinkSkopírovať odkaz
Aby vám nič neušlo
1x za 14 dní vám na e-mail zašleme aktuality či najzaujímavejšie ponuky zo sveta HP produktov.
HPmarket tým
Tím HPobchod vám vždy poskytne správnu radu
„Sme technologickí nadšenci a produkty HP aktívne používame v práci aj v každodennom živote.“ Sme pripravení pomôcť vám nájsť najlepšie notebooky, počítače, tlačiarne a príslušenstvo od spoločnosti HP Inc. Od roku 2008 plníme vaše želania a dodávame našim zákazníkom to najlepšie z ponuky spoločnosti HP.
HP na sociálnych sieťachFacebook YouTube
Mapa webu  |  Podmienky použitia
© 2008 - 2024 HPobchod.sk