Použite zľavový kód: PRAZDNINY. Platí pre notebooky a PC v hodnote nad 599 €.
Zľava 30 € na notebooky
ikona - zavřít okno
 
 
Pre firmy
 
Kontakty
 
phone02 2220 5425 (Pracovné dni 9-17 hod.)
 
Všetko o nákupe
 
O nás
 
  Prihlásiť
Košík
    PočítačeNotebookyMonitoryTlačiarneSkeneryPríslušenstvoAtramenty a toneryCare PackSoftwareNaše tipy
ÚvodAktualityStále pracujete v roku 1995?

Stále pracujete v roku 1995?

Ikona - publikováno
27. 1. 2021
Ikona - časomíra
4 minúty čítania
Autor:
HPobchod tým
2 monitory na vašom stole

Zjednodušte si prácu s dvoma monitormi a nebudete retro

Čoraz viac ľudí používa pri práci dva monitory. Nemusí ísť len o počítačových geekov, je to skvelé riešenie pre všetkých, ktorí potrebujú byť produktívni. Prečo používať iba jeden monitor, keď môžete použiť dva a vidieť naraz viac? Urobte koniec komplikovanému prepínaniu medzi oknami!

Šesť dôvodov, prečo pracovať na dvoch monitoroch

Pri neustálom prepínaní medzi oknami na jednom monitore strácate plynulosť práce a koncentráciu na celkový výsledok. Dva monitory uvíta určite každý, kto si chce zjednodušiť prácu a hlavne, byť efektívnejší.

  1. Pri pracovných úlohách môžete mať zadanie na jednom monitore a na druhom tvoriť.
  2. Veľkú excelovskú tabuľku môžete rozšíriť cez oba monitory a nemusíte toľko scrollovať.
  3. Pri online konferenciách alebo tímových úlohách sledujete na jednom monitore videokonferenciu a na druhej si môžete robiť poznámky, prípadne zdieľať obsah so svojimi kolegami.
  4. Pri programovaní píšete kód na jednom monitore a na druhom môžete danú aplikáciu testovať, bez potreby prepínania medzi oknami.
  5. Pri online štúdiu máte sledujete na jednom monitore výukové video a na druhom si robíte poznámky alebo plníte úlohy.
  6. Pri tvorbe grafiky alebo videa môžete mať na jednom monitore panely nástrojov a vlastné pracovné okno a na druhom náhľad výsledku. Ak pracujete v dvoch aplikáciách (napríklad Photoshop a Illustrator), nie je problém si dať na každý monitor jednu a presúvať medzi nimi obsah ako potrebujete.

Nech už tieto monitory využijete na čokoľvek, vždy bude vaša produktivita vyššia.

2 monitory
Ako vybrať správne?

Monitory pre zostavu dvoch displejov na jednom PC by mali byť dobre nastaviteľné vo všetkých smeroch a mali by mať vynikajúce parametre zobrazenia. Dôležité je aj nasledovné:

Monitory zvoľte najlepšie dva rovnaké

Vždy je najlepšie mať dva rovnaké monitory. Nastaviť si dva rôzne monitory tak, aby všetko zobrazovali rovnako (farby, ostrosť, teplota farieb), môže byť veľmi komplikované. Každý monitor totiž môže spracovávať a zobrazovať obsah úplne inak. To môže mať veľmi rušivý efekt. Odporúčame veľkosť 24" (ale môže vám stačiť aj 21,5") a len ak naozaj potrebujete veľmi veľkú plochu, tak zvoľte dva monitory s uhlopriečkou 27".
S čo najmenšou medzerou

Ako dosiahnuť, aby medzera medzi monitormi nerušila? Vyberajte medzi monitormi s veľmi tenkým rámom. Potom sa vám bude zdať, že monitory splynuli do jedného veľkého. Vyberte tiež monitory s nastaviteľnou výškou a náklonom, aby ste zostavu mohli dobre prispôsobiť vášmu pracovnému prostrediu. Ak chcete zájsť ešte ďalej, kúpte si namiesto dvoch monitorov jeden ultraširoký monitor, napríklad tento.
Odporúčame

Nové monitory HP série E sú priam stvorené na vyššiu produktivitu. Sú o 35 % tenšie než predchádzajúca generácia. Jedná sa o prvé monitory na svete, ktoré majú pevnú funkciu HP EYE EASE. Táto technológia umožňuje filtrovať škodlivé modré svetlo, a teda uľaví vám aj vašim očiam. Rám majú tak tenký, že dva monitory vedľa seba vám takmer splynú v jeden. Pre dlhú prácu na počítači sú teda ako stvorené. Monitory sú vyrobené z 85 % z recyklovateľného materiálu a taktiež sú balené v recyklovanom balení.

HP E24 G4Pohodlný a nastaviteľnýUSB hub so 4 portamiSkvelá cenaCena: 167,99 € s DPH 23,8" monitor HP E24 G4Kúpte tu
HP E27q G5QHD rozlíšenieVäčšia pracovná plochaUSB hub pre všetko príslušenstvoCena: 274,00 € s DPH 27" QHD monitor HP E27q G5Kúpte tu

2 monitory
Praktické

Ako pripojiť?

TIP HPOBCHODU:

Nechce sa vám utrácať? Lacnejší variant je zaobstarať si k vášmu existujúcemu monitoru druhý, pokojne nejaký starší a menší, ktorý vám možno leží niekde v skrini. Výsledná pracovná plocha určite nebude tak dobrá ako u dvoch rovnakých a moderných monitorov a bude trochu náročné oba monitory dobre zladiť, aby zobrazovali farby a pod. rovnako, ale výsledný efekt vám možno bude stačiť.

Dnes je štandardné pripojenie monitorov riešené zvyčajne cez port HDMI (väčšinou u domácich monitorov) alebo cez DisplayPort (u pracovných alebo profesionálnych monitorov), najnovšie aj cez USB-C. Starší štandard je DVI alebo VGA. Drvivá väčšina monitorov HP možno pripojiť viacero spôsobmi. Niektoré monitory umožňujú Daisy Chain, reťazové prepojenie viacerých monitorov medzi sebou, ktoré sú k počítaču pripojené jediným káblom. Túto možnosť u HP ponúkajú zvyčajne monitory radu Z.

Málo voľných portov?

Máte záujem o pripojenie dvoch monitorov k notebooku, ale už na to nemáte voľné porty? Aj to sa dá ľahko zariadiť. Stačí vám na to dokovacia stanica. Funguje ako rozšírenie portov pre váš počítač či notebook. Stačí ju iba pripojiť k počítaču alebo notebooku a máte veľa nových možností, ako pripojiť dva monitory alebo iné príslušenstvo.

Nastavenie vo Windows 11

Základné nastavenie je vo Windows 11 veľmi jednoduché. Kliknite pravým tlačidlom kdekoľvek na ploche, vyberte Nastavenie obrazovky (Display settings) a zvoľte položku Obrazovka (Display). Tu si všetko môžete pohodlne nakonfigurovať. Viac informácií nájdete v tomto článku na stránke Microsoftu.

2 monitory
Poradíme vám
Hovoríme neajťácky a zrozumiteľne
HPobchod týmŠtyria špecialisti na HP techniku
 sme offline
ikona - telefon02 2220 5425
(Po-Pia: 9-17 hod)
Kategórie poradne
FacebookTwitterLinkSkopírovať odkaz
Aby vám nič neušlo
1x za 14 dní vám na e-mail zašleme aktuality či najzaujímavejšie ponuky zo sveta HP produktov.
HPmarket tým
Tím HPobchod vám vždy poskytne správnu radu
„Sme technologickí nadšenci a produkty HP aktívne používame v práci aj v každodennom živote.“ Sme pripravení pomôcť vám nájsť najlepšie notebooky, počítače, tlačiarne a príslušenstvo od spoločnosti HP Inc. Od roku 2008 plníme vaše želania a dodávame našim zákazníkom to najlepšie z ponuky spoločnosti HP.
HP na sociálnych sieťachFacebook YouTube
Mapa webu  |  Podmienky použitia
© 2008 - 2024 HPobchod.sk