Pre firmy
 
Kontakty
 
phone02 2220 5425 (Pracovné dni 9-17 hod.)
 
Všetko o nákupe
 
O nás
 
  Prihlásiť
Košík
    PočítačeNotebookyMonitoryTlačiarneSkeneryPríslušenstvoAtramenty a toneryCare PackSoftwareNaše tipy
ÚvodAktualityAko je to pri HP tlačiarňach s tlačou, keď dochádza kazeta/toner

Ako je to pri HP tlačiarňach s tlačou, keď dochádza kazeta/toner

Ikona - publikováno
13. 1. 2015
Ikona - časomíra
3 minúty čítania
Autor:
Tomáš Přenosil
HP rieši situáciu spôsobmi, ktoré sú popísané v jednotlivých bodoch tohto článku. Podrobnejšie sa situácii venujeme v jednotlivých manuáloch k zariadeniam, ktoré sa dajú nájsť na stránkach www.hp.sk. Stačí zadať model do vyhľadávacieho riadku vpravo hore a zvoliť Príručku produktu.
Inkousty a tonery HP

1) Režim jednej kazety pri modeloch Deskjet a Deskjet Ink Advantage s trojfarebnou a čiernou kazetou.

Pri modeloch Deskjet 1510 a radu Deskjet Ink Advantage 1515, 2545, 2645, 3545, 4515 je možné spustiť Režim jednej kazety, kedy druhá kazeta nemusí byť v tlačiarni. Nezáleží na tom, či sa jedná o čiernu alebo trojfarebnú kazetu. Tento režim sa zapne automaticky, keď sa vyberie jedna z kaziet z tlačiarne. Tlačiareň môže prijímať tlačiarenské úlohy z PC a kopírovať. Režim sa ukáže na obrazovke PC. Režim sa zruší opätovnou inštaláciou druhej kazety. Viac informácií nájdete v manuáloch k jednotlivým tlačiarňam.

2) Ako je to pri rade Deskjet Ink Advantage so štyrmi separátnymi kazetami?

Pri modeloch Deskjet Ink Advantage 3525, 5525 a 6525 so štyrmi farbami sa v manuáli nepíše, že umožňujú tlač s jednou alebo s obmedzeným počtom farieb. Takže je potrebné mať vždy v zásobe nové kazety s príslušnou farbou. Ale vzhľadom na fakt, že majú nižšiu cenu, nie je to taký problém. Vytlačíte na nich 600 farebných normostrán na jednu farbu a 550 čiernobielych normostrán v prípade čiernej kazety. Pokiaľ chcete tlačiť čiernobiele dokumenty s použitím iba čiernej atramentovej kazety, je možné túto funkciu zapnúť v ovládači. Postup je nasledovný: Nastaviť predvoľby Papier/Kvalita> Upresniť > Tlač v odtieňoch šedej > Len čierny atrament.

3) Ako je to pri rade farebných a čiernobielych laserových tlačiarní Color LaserJet a LaserJet?

U všetkých týchto radov sa dá zapnúť režim veľmi nízkej úrovne toneru, pokiaľ sa na obrazovke zobrazí správa: Dochádza kazeta, alebo Kazeta je takmer prázdna. Pokiaľ sa režim zapne, je možné dotlačiť to, čo je potreba a potom sa pripraviť na kúpu nových tonerových kaziet. Nie je potrebné meniť kazetu hneď. Ale treba počítať s tým, že kvalita tlače nemusí byť už na takej úrovni, ako keď sú kazety plné. Viac sa píše v manuáli. V prípade, že tlačené dokumenty nemusia byť v špičkovej kvalite, každá tlačiareň a multifunkcia radu LaserJet obsahuje sporiaci režim tlače nazývaný EconoMode.

4) Situácia pri veľkoformátových tlačiarňach (plotroch) radu HP Designjet

V radoch veľkoformátových tlačiarní Designjet sa nepíše nič o možnostiach čo robiť, keď je kazeta prázdna. Preto je vhodné mať pripravené kazety, ktoré by eventuálne mohli byť v nevhodnú dobu vyčerpané. Predprodukčné materiály sa dajú tlačiť módom Draft, ktorý šetrí atrament pri horšej kvalite tlače.

Poradíme vám
Hovoríme neajťácky a zrozumiteľne
HPobchod týmŠtyria špecialisti na HP techniku
 sme offline
ikona - telefon02 2220 5425
(Po-Pia: 9-17 hod)
Kategórie poradne
FacebookTwitterLinkSkopírovať odkaz
Aby vám nič neušlo
1x za 14 dní vám na e-mail zašleme aktuality či najzaujímavejšie ponuky zo sveta HP produktov.
HPmarket tým
Tím HPobchod vám vždy poskytne správnu radu
„Sme technologickí nadšenci a produkty HP aktívne používame v práci aj v každodennom živote.“ Sme pripravení pomôcť vám nájsť najlepšie notebooky, počítače, tlačiarne a príslušenstvo od spoločnosti HP Inc. Od roku 2008 plníme vaše želania a dodávame našim zákazníkom to najlepšie z ponuky spoločnosti HP.
HP na sociálnych sieťachFacebook YouTube
Mapa webu  |  Podmienky použitia
© 2008 - 2024 HPobchod.sk