OK S prevádzkovaním webu HPobchod.sk nám pomáhajú súbory cookies. Cookies slúžia na prispôsobenie obsahu, meranie funkčnosti stránok a pomáhajú nám dosiahnuť vašej maximálnej spokojnosti. Používaním tohto webu súhlasíte s ich použitím. Viac informácií
HPobchod je tu stále pre vás. Tovar expedujeme každý pracovný deň.
Aktuálne informácie
 
 
 
Kontakty
 
  Telefonické objednávky 0244 643 181  (Pracovné dni 9-17 hod.)
 
Všetko o nákupe
 
O nás
 
  Prihlásiť
Košík
     Počítače Notebooky Monitory Tlačiarne Skenery Príslušenstvo Atramenty a tonery Care Pack Software Náš tip
 

HP zvoláva batérie do notebookov

HP rozšírilo zvolávaciu akciu a vymieňa batérie vybraných notebookov. Skontrolujte si, či sa odporúčaná výmena netýka batérie aj vo vašom notebooku.

Od augusta 2019 rozšírilo HP celosvetovú zvolávaciu akciu na vybrané typy batérií do notebookov. Spoločnosť HP odporúča svojim zákazníkom, aby vykonali kontrolu batérií, ktoré vo svojich notebookoch aktuálne používajú a prípadne zažiadali o ich výmenu. To v prípade, že ich batéria bude medzi potenciálne problémovými. Takúto batériu tiež odporúča ďalej nepoužívať.

Vymieňané batérie

Potenciálne problematické batérie, ktoré sú do programu výmeny zahrnuté, HP inštalovalo do vybraných radov notebookov v období od decembra 2015 až do octobra 2018 a môžu sa objaviť v týchto modeloch notebookov:

  • HP ProBook 64x a HP ProBook 65x (generácie G2 a G3)
  • HP ProBook 4xx G4 (430, 440, 450, 455 a 470)
  • HP ZBook 17 G3 a G4 a Studio G3 / G4
  • HP x360 310 G2
  • HP Pavilion x360
  • HP ENVY M6 a HP 11

Ak vlastníte notebook z uvedených radov, ešte nie je všetko stratené. Typov dodávaných batérií bolo niekoľko a problém sa týka len vybraných modelov. Je teda potrebné  overiť priamo na stránkach HP, či batéria vo vašom notebooku naozaj pochádza z problémovej série.

Pokiaľ pri overení na HP stránkach zistíte, že batéria nie je do programu výmeny zahrnutá, nemusíte sa ničoho obávať a batériu môžete ďalej používať.

Týka sa to i vašej batérie?

HP pre majiteľov notebookov tejto značky zriadilo špeciálne stránky, na ktorých je možné overiť, či batéria patrí medzi potenciálne problematické a týka sa jej program výmeny.

  1. Overte svoju batériu priamo na stránke www.hp.com/go/batteryprogram2018
  2. Ak je označená za potenciálne problematickú, prestaňte ju používať a notebook prepnite do bezpečnostného režimu batérie . HP vám poskytne náhradnú zadarmo.
  3. U batérií vstavaných do tela notebooku potom HP zaisti aj bezplatnú výmenu autorizovaným technikom.

Funguje notebook bez batérie?

Notebook môžete používať aj bez vloženej batérie, ale musí byť neustále pripojený k zdroju napájania. Na cestách teda budete musieť so sebou neustále nosiť adaptér k notebooku a hľadať dostupné elektrické zásuvky. Doma alebo v kancelárii, na stálom pracovnom mieste to nemusí znamenať prakticky žiadne obmedzenia.

Ako výmena prebieha?

Ak na stránkach HP zistíte, že je potrebné vašu batériu vymeniť, pošle vám HP novú batériu na vami uvedenú adresu. S novou batériou zároveň obdržíte aj pokyny pre postup vrátenia pôvodnej batérie.

Odpovede na otázky

V prípade otázok k fungovaniu programu výmeny odporúčame preštudovať stránky HP s najčastejšími otázkami alebo kontaktovať priamo podporu HP.

Bezpečnostný režim batérie

Väčšina notebookov zahrnutých do tejto zvolávacej akcie má batériu vstavanú v tele notebooku, preto HP pripravilo aktualizáciu systému BIOS, ktorá umožní batériu prepnúť do bezpečnostného režimu. Notebook je potom možné v tomto režime naďalej používať pripojený na napájací adaptér.

publikované: 11.09.2019
Facebook
© 2008 - 2020 HPobchod.sk