Zľavová akcia iba do nedele 26.5.! 
Zľavy až 140 € nájdete TU
ikona - zavřít okno
 
 
Pre firmy
 
Kontakty
 
phone02 2220 5425 (Pracovné dni 9-17 hod.)
 
Všetko o nákupe
 
O nás
 
  Prihlásiť
Košík
    PočítačeNotebookyMonitoryTlačiarneSkeneryPríslušenstvoAtramenty a toneryCare PackSoftwareNaše tipy
ÚvodAktualityHP zvoláva batérie do notebookov

HP zvoláva batérie do notebookov

Ikona - publikováno
11. 9. 2019
Ikona - časomíra
3 minúty čítania
Autor:
HPobchod tým
HP rozšírilo zvolávaciu akciu a vymieňa batérie vybraných notebookov. Skontrolujte si, či sa odporúčaná výmena netýka batérie aj vo vašom notebooku.

Od augusta 2019 rozšírilo HP celosvetovú zvolávaciu akciu na vybrané typy batérií do notebookov. Spoločnosť HP odporúča svojim zákazníkom, aby vykonali kontrolu batérií, ktoré vo svojich notebookoch aktuálne používajú a prípadne zažiadali o ich výmenu. To v prípade, že ich batéria bude medzi potenciálne problémovými. Takúto batériu tiež odporúča ďalej nepoužívať.

Vymieňané batérie

Potenciálne problematické batérie, ktoré sú do programu výmeny zahrnuté, HP inštalovalo do vybraných radov notebookov v období od decembra 2015 až do octobra 2018 a môžu sa objaviť v týchto modeloch notebookov:

  • HP ProBook 64x a HP ProBook 65x (generácie G2 a G3)
  • HP ProBook 4xx G4 (430, 440, 450, 455 a 470)
  • HP ZBook 17 G3 a G4 a Studio G3 / G4
  • HP x360 310 G2
  • HP Pavilion x360
  • HP ENVY M6 a HP 11

Ak vlastníte notebook z uvedených radov, ešte nie je všetko stratené. Typov dodávaných batérií bolo niekoľko a problém sa týka len vybraných modelov. Je teda potrebné  overiť priamo na stránkach HP, či batéria vo vašom notebooku naozaj pochádza z problémovej série.

Pokiaľ pri overení na HP stránkach zistíte, že batéria nie je do programu výmeny zahrnutá, nemusíte sa ničoho obávať a batériu môžete ďalej používať.

Týka sa to i vašej batérie?

HP pre majiteľov notebookov tejto značky zriadilo špeciálne stránky, na ktorých je možné overiť, či batéria patrí medzi potenciálne problematické a týka sa jej program výmeny.

  1. Overte svoju batériu priamo na stránke www.hp.com/go/batteryprogram2018
  2. Ak je označená za potenciálne problematickú, prestaňte ju používať a notebook prepnite do bezpečnostného režimu batérie . HP vám poskytne náhradnú zadarmo.
  3. U batérií vstavaných do tela notebooku potom HP zaisti aj bezplatnú výmenu autorizovaným technikom.

Funguje notebook bez batérie?

Notebook môžete používať aj bez vloženej batérie, ale musí byť neustále pripojený k zdroju napájania. Na cestách teda budete musieť so sebou neustále nosiť adaptér k notebooku a hľadať dostupné elektrické zásuvky. Doma alebo v kancelárii, na stálom pracovnom mieste to nemusí znamenať prakticky žiadne obmedzenia.

Ako výmena prebieha?

Ak na stránkach HP zistíte, že je potrebné vašu batériu vymeniť, pošle vám HP novú batériu na vami uvedenú adresu. S novou batériou zároveň obdržíte aj pokyny pre postup vrátenia pôvodnej batérie.

Odpovede na otázky

V prípade otázok k fungovaniu programu výmeny odporúčame preštudovať stránky HP s najčastejšími otázkami alebo kontaktovať priamo podporu HP.

Bezpečnostný režim batérie

Väčšina notebookov zahrnutých do tejto zvolávacej akcie má batériu vstavanú v tele notebooku, preto HP pripravilo aktualizáciu systému BIOS, ktorá umožní batériu prepnúť do bezpečnostného režimu. Notebook je potom možné v tomto režime naďalej používať pripojený na napájací adaptér.

Poradíme vám
Hovoríme neajťácky a zrozumiteľne
HPobchod týmŠtyria špecialisti na HP techniku
 sme offline
ikona - telefon02 2220 5425
(Po-Pia: 9-17 hod)
Kategórie poradne
FacebookTwitterLinkSkopírovať odkaz
Aby vám nič neušlo
1x za 14 dní vám na e-mail zašleme aktuality či najzaujímavejšie ponuky zo sveta HP produktov.
HPmarket tým
Tím HPobchod vám vždy poskytne správnu radu
„Sme technologickí nadšenci a produkty HP aktívne používame v práci aj v každodennom živote.“ Sme pripravení pomôcť vám nájsť najlepšie notebooky, počítače, tlačiarne a príslušenstvo od spoločnosti HP Inc. Od roku 2008 plníme vaše želania a dodávame našim zákazníkom to najlepšie z ponuky spoločnosti HP.
HP na sociálnych sieťachFacebook YouTube
Mapa webu  |  Podmienky použitia
© 2008 - 2024 HPobchod.sk