Použite zľavový kód: PRAZDNINY. Platí pre notebooky a PC v hodnote nad 599 €.
Zľava 30 € na notebooky
ikona - zavřít okno
 
 
Pre firmy
 
Kontakty
 
phone02 2220 5425 (Pracovné dni 9-17 hod.)
 
Všetko o nákupe
 
O nás
 
  Prihlásiť
Košík
    PočítačeNotebookyMonitoryTlačiarneSkeneryPríslušenstvoAtramenty a toneryCare PackSoftwareNaše tipy
ÚvodPoradnaTipy a trikyVyberáme antivírus pre nový počítač od HP

Vyberáme antivírus pre nový počítač od HP

Ikona - publikováno
8. 9. 2016
Ikona - časomíra
3 minúty čítania
Autor:
HPobchod tým
Nákupom nového počítača to začína. Správne zabezpečenie sa nevyplatí odkladať a tak si preberme základné možnosti ochrany pred počítačovými vírusmi.

Antivírusový program je základ, ktorý chráni váš počítač pred vírusmi a iným škodlivým softvérom. Výrobcovia antivírusov ponúkajú sofistikovanejšie riešenie pre zabezpečenie internetového bankovníctva, emailu, súkromia a citlivých dát.

HP do nových notebookov a počítačov štandardne predinštalováva skúšobnú verziu antivírusového softvéru McAfee LiveSafe™, ktorý spoľahlivo ochráni počítač proti vírusom, malvéru, spyvéru, ransomvéru a ďalším internetovým hrozbám. K tomu ponúka i ďalšie funkcie. Na vyskúšanie máte 30 dní. Ak budete spokojní, dokúpte si predplatné na ďalšie obdobie. Dostupné je napríklad v ročnej variante priamo na stránkach McAfee (platba kartou online) alebo u špecializovaných predajcov.

Riešenie od McAfee ale nie je zďaleka jediné a nemusí vyhovovať každému. Vyberať môžete i z ďalších antivírusových a bezpečnostných produktov. Nezávislé rakúske laboratórium AV-Comparatives dlhodobo hodnotí pozitívne programy Norton SecurityESET Smart SecurityKaspersky Anti-Virus. Aby ste nekupovali mačku vo  vreci, aj u týchto produktov máte možnosť otestovať plnohodnotnú skúšobnú verziu (spravidla na 30 dní).

Naše odporúčanie

Vyskúšajte niektorý z bezplatných antivírusov.

Sú spoľahlivé a veľmi obľúbené. Sami niekoľko rokov úspešne používame Avast Free Antivirus. Medzi populárne bezplatné antivírusy patrí tiež AVG AntiVirus Free. Aj u týchto antivírusov môžete prejsť k vyššej úrovni zabezpečenia. Výrobcovia často prichádzajú i so špeciálnymi ponukami na predĺženie či prechod na vyššie verzie alebo rôzne bezpečnostné doplnky. Ak o nákupe plnej verzie uvažujete, určite sa oplatí ich sledovať.

Nezabudnite na svoj chytrý telefón

Vírusy a malvér sa postupne presúvajú aj na tablety a chytré telefóny. Počet škodlivých programov pre tablety a mobilné telefóny rok čo rok stúpa, rovnako tak i počet poškodených zariadení. Ponuka antivírusových programov pre mobilné zariadenia je už tiež pomerne pestrá.

S výberom ale začnite od výrobcu antivírusu, ktorý používate na počítači. Aplikáciu na mobil alebo zaujímavé možnosti prepojenia oboch zariadení môžete potom získať cez jeden účet.

Verzia pre viac počítačov Vám ušetrí peniaze

Ak už sa rozhodnete pre nákup niektorého z uvedených antivírusov, zvážte či nekúpiť rovnaký pre všetky počítače v rodine či domácnosti. Často tak môžete významne ušetriť nielen pri prvotnom nákupe, ale aj pri pravidelnom predlžovaní predplatného.

Antivírus priamo vo Windows, stačí ho len zapnúť

Vo Windows od verzie 8 je priamo zabudovaný antivírusový program Windows Defender, ktorý nie je potrebné dodatočne inštalovať, nastavovať, registrovať a pod. Má veľmi malé systémové požiadavky a nebude tak príliš obmedzovať výkon Vášho počítača. Ide o základnú jednoduchú antivírusovú ochranu pre nenáročných používateľov. Väčšinu času o ňom nebudete ani vedieť a od práce Vás vyruší jedine v prípade, že zistí škodlivý kód. Pokročilejšie možnosti od neho však neočakávajte. Ak nechcete inštalovať žiadny iný antivírus a nechcete platiť za aktualizácie predinštalovaného McAfee LiveSafe, potom odinštalujte McAfee a určite si zapnite aspoň Windows Defender.  Ak nebudete so základnou ochranou spokojní, kedykoľvek môžete jednoducho nainštalovať pokročilejší antivírus, Windows Defender sa automaticky vypne (a v prípade potreby opäť zapne).

Ktorúkoľvek cestu zvolíte, niektorý z antivírusových programov majte vždy zapnutý. Používať počítač bez antivírusovej ochrany sa rozhodne nevypláca.

Poradíme vám
Hovoríme neajťácky a zrozumiteľne
HPobchod týmŠtyria špecialisti na HP techniku
 sme offline
ikona - telefon02 2220 5425
(Po-Pia: 9-17 hod)
Kategórie poradne
FacebookTwitterLinkSkopírovať odkaz
Aby vám nič neušlo
1x za 14 dní vám na e-mail zašleme aktuality či najzaujímavejšie ponuky zo sveta HP produktov.
HPmarket tým
Tím HPobchod vám vždy poskytne správnu radu
„Sme technologickí nadšenci a produkty HP aktívne používame v práci aj v každodennom živote.“ Sme pripravení pomôcť vám nájsť najlepšie notebooky, počítače, tlačiarne a príslušenstvo od spoločnosti HP Inc. Od roku 2008 plníme vaše želania a dodávame našim zákazníkom to najlepšie z ponuky spoločnosti HP.
HP na sociálnych sieťachFacebook YouTube
Mapa webu  |  Podmienky použitia
© 2008 - 2024 HPobchod.sk