OK S prevádzkovaním webu HPobchod.sk nám pomáhajú súbory cookies. Cookies slúžia na prispôsobenie obsahu, meranie funkčnosti stránok a pomáhajú nám dosiahnuť vašej maximálnej spokojnosti. Používaním tohto webu súhlasíte s ich použitím. Viac informácií
 
 
 
Kontakty
 
  Telefonické objednávky 02 2220 5425  (Pracovné dni 9-17 hod.)
 
Všetko o nákupe
 
O nás
 
  Prihlásiť
Košík
     Počítače Notebooky Monitory Tlačiarne Skenery Príslušenstvo Atramenty a tonery Care Pack Software Náš tip
 

Windows 7 na notebooku HP 250 G2

Patríte tiež medzi stále pomerne početnú skupinu zákazníkov, ktorým sa nechce opúšťať obľúbený operačný systém Windows 7? Vybrali ste si notebook HP 250 druhej generácie a neviete ako do neho "sedmičky" nainštalovať? Nám sa to podarilo a skúsili sme práve pre vás spísať stručný návod.

Zohnať v dnešnej dobe nový notebook s Windows 7 nie je jednoduché, najmä ak nechcete vyberať z ponuky vybavenejších notebookov s predinštalovaným Windows 7 Professional. Jednou z možností je teda zvoliť notebook bez operačného systému, zaobstarať licenciu Windows 7 a inštalovať a inštalovať.

(Ak nie ste počítačový expert, potom sa môže jednoducho stať, že narazíte na problém pri hľadaní chýbajúcich ovládačov. Skrátka nič príjemné a moje odporúčanie znie: touto cestou sa radšej nevydávajte, ak nemáte radi dobrodružstvo.)

Rovnako to mohlo byť aj u notebookov HP 250 G2 vybavených procesormi Intel ® Celeron ® a Intel ® Pentium ®. Pri ich uvedení na trh totiž neexistovala cesta ako získať ovládače Intel pre použitú architektúru Bay Trail. Nebolo teda možné v nich plnohodnotne "rozchodiť" podporu USB a grafickej karty. Teraz sme však získali návod ako postupovať pri inštalácii a Win7 sa nainštalovať a rozbehnúť a podarilo sa to.

Postup inštalácie

 • Vyrobiť si DVD s ovládačmi a sieťovú kartu
  1. Ovládač bezdrôtovej sieťovej karty Qualcomm Atheros QCA9000 - sp64676.exe
  2. Ovládač sieťovej karty LAN Realtek - sp64340.exe
   Pozn: inštaláciu prevediete, pred inštaláciou ovládačov pre USB. Teda v USB ešte nebude fungovať. Preto je nutné dopredu vytvoriť CD alebo DVD na inom počítači.
 • Nainštalovať Windows 7 z DVD
 • Nainštalovať ovládače a sieťových kariet z pripraveného CD / DVD
 • Stiahnuť a nainštalovať ovládače z intel.com stránok

  1. Ovládač grafickej karty Intel HP pre Windows 7/8/8.1 64.bit (win64_153318.exe)
  2. Ovladač Intel USB 3.0

 • Stiahnuť a nainštalovať HP Support asistent – postará sa o doinštalovaním ostatných vecí

Ak sa vám zdá návod trochu zložitejší, musím súhlasiť. Nie je to úplne najjednoduchšia cesta. Na druhej strane stále je tu možnosť zakúpiť počítač s predinštalovaným operačným systémom a podobné zložitosti potom nie je nutné Vôbec riešiť.

Ďalšie zdroje:

Originálny návod v angličtine nájdu na HP support fóru


Autor: Roman Plášil

Poradíme vám
Hovoríme neajťácky a zrozumiteľne
Štyria špecialisti na HP techniku
 sme online
02 2220 5425 (Po-Pia: 9-17 hod)
© 2008 - 2021 HPobchod.sk