Kontakty
 
  Telefonické objednávky 02 2220 5425  (Pracovné dni 9-17 hod.)
 
Všetko o nákupe
 
O nás
 
  Prihlásiť
Košík
     Počítače Notebooky Monitory Tlačiarne Skenery Príslušenstvo Atramenty a tonery Care Pack Software Vianočné tipy
ÚvodAktualityPasívne chladené kancelárske notebooky

Pasívne chladené kancelárske notebooky

Ikona - publikováno
13. 1. 2015
Ikona - časomíra
2 minúty čítania
Autor:
Tomáš Přenosil
S novým radom procesorov Intel Bay Trail prichádzajú veľmi úsporné procesory, ktoré nepotrebujú tzv. aktívne chladenie pomocou otočného vetrania. Notebook je maximálne tichý a určite nebude rušiť pri práci a zábave.

Jedná sa o rady HP 250 G3 s procesory Intel Pentium N2840 se dvoma jadrami a Intel Celeron N3540 se štyrmi jadrami.Ide o architektúru SOC, kde je celý čipset integrovaný do jedného fyzického čipu.

Notebook HP 250 G3

Čo sa týka vzhľadu, sú identické. Vyrobené sú z tvrdého ABS plastu odolnému proti poškriabaniu. Šasi je dostatočne tuhé na notebook tej najnižšej kategórie. Šedá farba je praktická a ideálna kvôli otlačkom prstov. Oba typy produktov sú vybavené matným displejom so základným rozlíšením. Po testovaní notebooku by sme radi vyzdvihli najmä klávesnicu, ktorá sa neprehýba a kvalitou zodpovedá aj drahším alternatívam HP produktov.

Výdrž batérie je tiež silnou stránkou oboch typov notebookov. Hodnoty okolo šiestich hodín pri šetriacich režimoch sú pozitívnym prekvapením a je reálna možnosť dospieť aj k siedmym hodinám pri dvojjadrovom type. Ďalšia výbava notebookov je takmer štandardná. Nechýba USB 3.0, čítačka kariet, VGA kamera na videohovory, digitálny HDMI grafický a zvukový výstup na pripojenie k LCD televízii a ešte stále občas využívaná optická mechanika.

Spoločne s nastupujúcimi čipmi radu Broadwell sa bude rad pasívne chladených notebookov rozširovať a časom by sme sa mohli dočkať aj výkonnejších variant, ktoré budú nehlučné a pritom budú zvládať aj náročnejšie úkony, ako je úprava videí a fotiek.

Ďalšie informácie:

Poradíme vám
Hovoríme neajťácky a zrozumiteľne
HPobchod týmPäť špecialistov na HPtechniku
 sme offline
ikona - telefon02 2220 5425
(Po-Pia: 9-17 hod)
Kategórie poradne
Zdieľajte článok s kamarátmiFacebookTwitterLinkSkopírovať odkaz
Aby vám nič neušlo
1x za 14 dní vám na e-mail zašleme aktuality či najzaujímavejšie ponuky zo sveta HP produktov.
HPmarket tým
Tím HPobchod vám vždy poskytne správnu radu
„Sme technologickí nadšenci a produkty HP aktívne používame v práci aj v každodennom živote.“ Sme pripravení pomôcť vám nájsť najlepšie notebooky, počítače, tlačiarne a príslušenstvo od spoločnosti HP Inc. Od roku 2008 plníme vaše želania a dodávame našim zákazníkom to najlepšie z ponuky spoločnosti HP.
HP na sociálnych sieťachFacebook YouTube
Mapa webu  |  Podmienky použitia
© 2008 - 2022 HPobchod.sk