Kontakty
 
  Telefonické objednávky 02 2220 5425  (Pracovné dni 9-17 hod.)
 
Všetko o nákupe
 
O nás
 
  Prihlásiť
Košík
     Počítače Notebooky Monitory Tlačiarne Skenery Príslušenstvo Atramenty a tonery Care Pack Software Vianočné tipy
ÚvodAktualityHP približuje výkonné herné počítače širšiemu okruhu používateľov

HP približuje výkonné herné počítače širšiemu okruhu používateľov

Ikona - publikováno
14. 8. 2018
Ikona - časomíra
10 minút čítania
Autor:
HPobchod tým
Nový rad HP Pavilion Gaming ponúkne bežným herným fanúšikom veľkú dávku výkonu, odvážny dizajn i každodennú všestrannosť

BRATISLAVA, 23. apríla 2018 – HP Inc. predstavilo HP Pavilion Gaming, nový rad notebookov, stolových počítačov a monitorov navrhnutých pre bežných herných nadšencov. Nové zariadenia si vzali za cieľ spojiť silný pôžitok z hry i všestrannosť pri každodennom použití za výhodnú cenu.

je určený pre výkonnostných hráčov, nové portfólio HP Pavilion cieli na rôznorodé potreby bežnejších užívateľov, ktorí zároveň radi hrajú hry a často využívajú jedno zariadenie pre všetky činnosti.

"HP sa snaží hráčov počúvať a pochopiť ich potreby, aby zostavilo ten najlepší herný ekosystém pokrývajúci všetky segmenty trhu," povedala Anne-Sophie Hadberg, riaditeľka pre consumer PC, HP Inc. EMEA. "S radom HP Pavilion Gaming dostanú príležitostní hráči to najlepšie z oboch svetov - výkonné herné stroje s odvážnym dizajnom, ktoré sú zároveň dostatočne všestranné, aby bez problémov splnili aj ostatné každodenné úlohy."

HP Pavilion Gaming Laptop 15: Hrajte a tvorte štýlovo i na cestách

HP Pavilion Gaming Laptop 15 spája výhody dobre prenosného notebooku s výkonným hardvérom pre hranie hier, tvorbu obsahu a produktívnu prácu. Nechýba mu teda rýchle a veľké úložisko, rýchla Wi-Fi, vylepšený zvuk a výkonné chladenie v podobe dvojice vetračiek s výduchmi v zadných rohoch laptope, ktoré zlepšujú prúdenie vzduchu a znižujú zahrievanie.

Detaily produktu:

 • Silná herná mašina: Nadštandardný výkon dokáže zabezpečiť až 8. generácia šesťjadrových mobilných procesorov Intel® Core ™ i7 + v sérii H3 alebo 8. generácia štandardných štvorjadrových mobilných procesorov Intel® Core ™ i7 v sérii U4 , ktoré zvládnu rad pracovných úloh, ako sa užívateľ rozhodne pustiť do hrania. Ukladanie hier, filmov a obrázkov nebude problém vďaka vybraným kombináciám úložísk v podobe až 2TB5 HDD, až 256GB PCIe® NVMe ™ SSD5, duálnym riešením s až 256GB PCIe® NVMe ™ SSD a 1TB HDD5 alebo 128GB PCIe® NVMe ™ SSD a 2TB HDD5 , alebo konfiguráciám s až 1TB5 HDD spárovaným s 16GB pamäťovým modulom Intel® Optane™6 pre rýchlejšie ukladanie. Vynikajúci grafický výkon potom obstará výber grafických čipov s najvyšším variantom v podobe NVIDIA® GeForce® GTX 1060 s podporou MAX-Q.
 • Vynikajúci obraz aj zvuk: displeje s úzkymi rámčekmi a 15,6-palcovou uhlopriečkou sa ponúkajú vo variantoch 144 Hz7 1080p, 60 Hz7 1080p a 60 Hz7 4K.8   Ani zvuk sa nenechá zahanbiť vďaka na mieru vyladeným duálnym reproduktorom B & O Play s technológiou HP Audio Boost umiestnenými nad klávesnicou.
 • Bleskurýchla konektivita: Rýchla Wi-Fi s 2x2 anténou pre všetky konfigurácie a voliteľný variant podporujúci prenosové rýchlosti v rádoch gigabitov9 poskytujú priechodnosť potrebnú pre hranie online, plynulé streamovanie multimediálneho obsahu alebo prenos veľkých súborov.
 • Odvážny dizajn: Konfigurácia s výkonnými procesormi Intel® Core ™ i + v sérii H3 majú základňu klávesnice z brúseného hliníka a sú k dispozícii v dvoch rôznych farebných variantoch podsvietenia. Čiernu verziu možno objednať s podsvietenou klávesnicou v zelenej alebo bielej farbe, s ktorou sú potom zladené aj ikonky portov.

Stolné počítače HP Pavilion Gaming 690 a 790: Spoľahlivý výkon a všestrannosť v odvážnom balení za priaznivú cenu

Stolné počítače HP Pavilion Gaming utiahnu aj tie najnovšie herné tituly a zároveň môžu ponúknuť spoľahlivý výkon za skvelú cenu. Rad prvkov majú oba modely spoločné, vrátane jedinečného dizajnu s čiernym brúseným povrchom a zeleným LED prúžkom na prednej hrane, ktorý ladí s ikonkami portov.

Maximálnu flexibilitu čo do kapacity a výpočtového výkonu umožnil rad variantov úložísk vrátane až 3TB5 HDD, až 512GB PCIe® NVMe ™ SSD5 alebo duálneho riešenia s až 512GB SSD a 3TB5 HDD, alebo až 3TB5 HDD s pamäťou Intel® Optane™6  pre rýchlejšie ukladanie. Obe verzie prinášajú skvelý zážitok z počúvania vďaka podpore priestorového zvuku 5.1 a technológia HP Audio Stream vie spárovať mobilné zariadenia s PC cez Bluetooth, takže možno bez problémov púšťať hudbu cez reproduktory počítača. Pre čo najjednoduchší prístup k bohatej portovej výbave sú základné vstupné aj výstupné konektory umiestnené na prednej strane skrine vrátane USB Typu A, USB Type-C ™, audio portov a čítačky kariet, vzadu je potom kombinácia USB Typu A, audio a video portov. Zákazníci si môžu zvoliť aj konfiguráciu s optickou mechanikou pre inštaláciu a hranie hier, ktoré nazbierali v minulosti, alebo prehrávanie filmov z DVD nosičov.

HP Pavilion Gaming 690 má menšie rozmery. Ide o optimalizované zariadenie pre domácich herných fanúšikov, ktorí hľadajú ľúbivý, ale zároveň kompaktný stroj, ktorý sa všade zmestí:

 • Optimálny výkon: Všestrannosť pre hráčov i tvorivé užívateľa zaručia až šesťjadrové procesory Intel® Core ™ i7 + ôsmej generácie3, 4 alebo až druhá generácia procesorov AMD Ryzen™10  s podporou až 16GB DDR4 SDRAM RAM pamäte pre viacero aplikácií spustených aj počas hrania.
 • Zážitok z hry: Pustite sa po hlave do najnovších herných titulov v odporúčanom nastavení pre ten najlepší pôžitok z hry vďaka ponuke grafických kariet až po NVIDIA® GeForce® GTX 1060 alebo AMD Radeon ™ RX 580.
 • Možnosť ďalšieho vylepšovania: Model 690 si poradí aj s grafickou kartou s polovičným profilom, až troma úložišti11 a podporuje dva DIMM12 .

HP Pavilion Gaming 790 je väčší a výkonnejší model s výbornou škálovatelnosťou:

 • Maximálny výkon a pamäť: S až šesťjadrovými procesormi Intel® Core ™ i7 + ôsmej generácie3, 4 sa môžu užívatelia spoľahnúť na hrubú výpočtovú silu potrebnú pre kreatívny multitasking aj hranie najnovších hier, 64GB DDR4 SDRAM RAM potom kreatívcom umožní bezproblémové použitie aplikácií náročných na operačnú pamäť.
 • Pôsobivá grafika: Výber grafických kariet až po NVIDIA® GeForce® GTX 1080 alebo AMD Radeon ™ RX 580 umožní užívateľom hrať aj tie graficky najnáročnejšie herné tituly súčasnosti.
 • Napchajte ho do prasknutia: Tento nový model je možné vybaviť grafickými kartami s plným profilom, až štyrmi úložiskami11 a štyrmi DIMM12 pre ešte väčší výkon.

Monitor HP Pavilion Gaming 32 HDR11 : Ideálne prepojenie všestrannosti a výkonu

Monitor HP Pavilion Gaming 32 HDR13 prinesie skvelý vizuálny zážitok pri hraní hier, tvorbe umeleckých projektov alebo zábave všetkého druhu. Kombinácia technológie HDR13 s vysokou obnovovacou frekvenciou a technológiami ako Radeon ™ FreeSync™14 pomôže pri spojení s grafikou AMD Radeon ™ minimalizovať sekanie a deformácie obrazu. To všetko na ploche s 32- uhlopriečkou pre pohlcujúci zážitok z hrania.

Detaily produktu:

 • Dokonalé zobrazenie: Monitor s certifikáciou VESA DisplayHDR ™ 60015 , s maximálnym jasom 600 nitov a kontrastným pomerom 6000:116 a 95% pokrytím farebného priestoru DCI-P317 , zaručí živší obraz ako pri hraní, tak pri sledovaní filmov kompatibilných s HDR11 , to všetko na 32- displeji s rozlíšením Quad HD18 (2560x1440).
 • Plynulý obraz: Zažite plynulé hranie hier s minimálnym prerušovaním alebo trhaním obrazu vďaka synchronizácii GPU s monitorom prostredníctvom technológie Radeon ™ FreeSync™14 . Užívateľov, ktorí sa dostávajú do situácií, v ktorých záleží na každom snímku, poteší 75Hz obnovovacia frekvencia7 a 5ms odozva7 oproti tradičným 60Hz panelom.
 • Multifunkčný pomocník: Rýchle a jednoduché prepojenie s obľúbeným príslušenstvom umožňujú dva porty USB Typu A, DisplayPort a audio výstup spolu s dvoma portami HDMI pre pripojenie herných konzol, vďaka ktorým si hráči užijú monitor aj na viacerých platformách.

Cena a dostupnosť HP Pavilion Gaming19

 • HP Pavilion Gaming Laptop 15 bude na Slovensku dostupný od júna za cenu začínajúcu na 899 eur.
 • HP Pavilion Gaming 690 bude na Slovensku dostupný od júna za cenu začínajúcu na 669 eur.
 • HP Pavilion Gaming 790 bude na Slovensku dostupný od júna za cenu začínajúcu na 879 eur.
 • Monitor HP Pavilion Gaming 32 HDR bude na Slovensku dostupný od augusta za cenu začínajúcu na 479 eur.

O spoločnosti HP

Spoločnosť HP Inc. vytvára technológie, které zjednodušujú život ľuďom po celom svete. Prostredníctvom nášho portfólia tlačiarní, počítačov, mobilných zariadení, riešení a služieb vytvárame zážitky, ktoré ohromia.

Viac informácií o HP Inc. nájdete na http://www.hp.com.

 

 

 1. Statistica, Počet PC hráčov na celom svete 2014-2021 (Number of PC gamers worldwide 2014-2021).
 2. Prieskum HP - Herné značky a správanie (Gaming Brands and Behavior), február 2016
 3. 8. generácia Intel Core i5+ a i7+ sa vzťahuje na všetky konfigurácie s 8. generáciou procesorov Intel Core i5 alebo Core i7 (série H alebo S) spárovaných s pamäťou Intel Optane™ pre rýchlejšie ukladanie. Zrýchlenie pamäťového systému pomocou Intel® Optane™ nenahradí ani nezlepší funkciu DRAM na vašom počítači. Viacjadrový systém je navrhnutý pre zlepšenie výkonu niektorého softwaru. Nie všetci zákazníci a aplikácie budú ťažiť z použitia tejto technológie. Výkon a taktovacia frekvencia sa bude líšiť podľa zaťaženia aplikácií a vašej hardwarovej a softwarovej konfigurácie. Číslovanie, označenie alebo pomenovanie spoločnosti Intel nie je ukazovateľom vyššieho výkonu.
 4. Viacjadrový systém je navrhnutý pre zlepšenie výkonu niektorého softwaru. Nie všetci zákazníci a aplikácie budú ťažiť z použitia tejto technológie. Výkon a taktovacia frekvencia sa bude líšiť podľa zaťaženia aplikácií a vašej hardwarovej a softwarovej konfigurácie. Číslovanie, označenie alebo pomenovanie spoločnosti Intel nie je ukazovateľom vyššieho výkonu. Quad-core znamená 4 jadrá a Hexa-core 6 jadier.
 5. Pre SSD úložisko platí GB = 1 miliarda bytov, 1 TB = bilión bytov. Skutočná formátovaná kapacita je menšia. Až 35 GB je rezervované pre operačný systém a recovery software.
 6. Pamäť Intel® Optane™ je šikovný, adaptabilný urýchľovač systému pre PC s procesormi Intel® Core ™. Zrýchlenie pamäťového systému pomocou Intel® Optane™ nenahradí ani nezlepší funkciu DRAM na vašom počítači.
 7. Všetky tieto špecifikácie výkonu predstavujú typické špecifikácie uvádzané výrobcami jednotlivých súčiastok pre HP; ich skutočný výkon môže byť buď vyšší, alebo nižší.
 8. Pre prezeranie 4K obrazu v plnom rozlíšení je potreba 4K obsahu. Obsah UHD sa niekedy označuje aj ako 4K.
 9. Verzia Wi-Fi s podporou Gigabitových prenosov je dostupná len pre vybrané konfigurácie s procesormi Intel Core aj v sérii H.
 10. Viacjadrový systém je navrhnutý pre zlepšenie výkonu niektorého softvéru. Nie všetci zákazníci a aplikácie budú nevyhnutne ťažiť z použitia tejto technológie. Výkon a taktovacia frekvencia sa bude líšiť podľa zaťaženia aplikácií a vašej hardvérovej a softvérovej konfigurácie. Číslovanie spoločnosti AMD nie je ukazovateľom frekvencie.
 11. Duálne úložiská (SSD + 3.5 "HDD) sú dostupné v základnej ponuke konfigurácií. Doplnkové varianty úložísk si môže koncový užívateľ pridať sám. Pavilion Gaming 790 pojme celkovo až 1x M.2 SSD a 3x 3.5 "SATA úložiska. Pavilion Gaming 690 pojme celkovo až 1x M.2 SSD, 1x 3.5 "SATA a 1x 2.5" SATA.
 12. Dual In-line Memory Module (DIMM) je malá doska s plošnými spojmi, ktorá drží pamäťové čipy na základnej doske.
 13. High dynamic range (HDR) je technológia, ktorá zvyšuje kontrast medzi tmavými a svetlými farbami obrazu.
 14. FreeSync je technológia od AMD, ktorá je dostupná u FHD displejov a zabraňuje zadrhávaniu a / alebo trhaniu obrazu pri hraní hier a sledovaní videí tým, že zjednocuje obnovovaciu frekvenciu displeja so snímkovou frekvenciou grafickej karty. K jej využitiu je potrebný monitor, grafická karta AMD Radeon ™ a / alebo čip AMD A-Series APU kompatibilný s DisplayPort ™ Adaptive-Sync. Je potrebný AMD Catalyst ™ 15.2 Beta (alebo novší). Prispôsobivá obnovovacia frekvencia sa u jednotlivých displejov líši.
 15. VESA Certified DisplayHDR 600 ponúka maximálny jas 600 cd / m2 - dvojnásobok oproti bežným displejom. Kontrastné pomery v reálnom čase s lokálnym stmavením prinášajú sýtejšiu čiernu farbu a výraznejšie detaily. Je potrebné 10-bitové spracovanie obrazu.
 16. Pomer najtmavšej čiernej a najsvetlejšej bielej na počítačovom monitore alebo TV. Všetky tieto špecifikácie výkonu predstavujú typické špecifikácie uvádzané výrobcami jednotlivých súčiastok pre HP; ich skutočný výkon môže byť buď vyšší, alebo nižší.
 17. Farebný gamut DCI-P3 je vo filmovom priemysle štandardný farebný RGB priestor pre projekciu digitálnych filmov. Všetky tieto špecifikácie výkonu predstavujú typické špecifikácie uvádzané výrobcami jednotlivých súčiastok pre HP; ich skutočný výkon môže byť buď vyšší, alebo nižší.
 18. Pre prezeranie QHD (Quad High Definition) obrazu v plnom rozlíšení je potreba QHD obsahu.
 19. Ceny a dostupnosť sa môžu zmeniť.

 

Intel, logo Intel a Intel Core sú ochranné známky spoločnosti Intel Corporation alebo jej dcérskych spoločností v Spojených štátoch a / alebo iných krajinách. NVIDIA, GeForce, Surround a logo NVIDIA sú ochranné známky a / alebo registrované ochranné známky spoločnosti NVIDIA Corporation v Spojených štátoch amerických a ďalších krajinách.
© Copyright 2018 HP Development Company, L.P. Tu uvedené informácie podliehajú zmenám bez upozornenia. Jediné záruky k produktom a službám HP sú výslovne uvedené v záručných vyhláseniach, ktoré sú dodávané s príslušnými produktmi a službami. Žiadne tu uvedené informácie by nemali byť považované za ďalšiu záruku. HP nezodpovedá za prípadné technické alebo redakčné chyby alebo opomenutia.

Poradíme vám
Hovoríme neajťácky a zrozumiteľne
HPobchod týmPäť špecialistov na HPtechniku
 sme offline
ikona - telefon02 2220 5425
(Po-Pia: 9-17 hod)
Kategórie poradne
Zdieľajte článok s kamarátmiFacebookTwitterLinkSkopírovať odkaz
Aby vám nič neušlo
1x za 14 dní vám na e-mail zašleme aktuality či najzaujímavejšie ponuky zo sveta HP produktov.
HPmarket tým
Tím HPobchod vám vždy poskytne správnu radu
„Sme technologickí nadšenci a produkty HP aktívne používame v práci aj v každodennom živote.“ Sme pripravení pomôcť vám nájsť najlepšie notebooky, počítače, tlačiarne a príslušenstvo od spoločnosti HP Inc. Od roku 2008 plníme vaše želania a dodávame našim zákazníkom to najlepšie z ponuky spoločnosti HP.
HP na sociálnych sieťachFacebook YouTube
Mapa webu  |  Podmienky použitia
© 2008 - 2022 HPobchod.sk