S prevádzkovaním webu HPobchod.sk nám pomáhajú súbory cookies. Cookies slúžia na prispôsobenie obsahu, meranie funkčnosti stránok a pomáhajú nám dosiahnuť vašej maximálnej spokojnosti. Používaním tohto webu súhlasíte s ich použitím. Viac informácií OK
 
 
 
Kontakty
 
  Telefonické objednávky 0244 643 181  (Pracovné dni 9-17 hod.)
 
Všetko o nákupe
 
O nás
 
  Prihlásiť
Košík
     Počítače Notebooky Monitory Tlačiarne Skenery Príslušenstvo Atramenty a tonery Care Pack Software Náš tip
 

HP predstavilo nové letné prírastky do profesionálnej hernej série OMEN

Ekosystém OMEN sa rozrástol o nový laptop a profesionálne príslušenstvo - vrátane prvého headsetu s chladenými náušníkmi na svete

BRATISLAVA, 6. júna 2018 - HP predstavilo na HP Gaming Festivale v Pekingu rad noviniek pod svojou hernou značkou OMEN od HP. Nechýba medzi nimi výrazne zmenšený a výkonnejší notebook OMEN 15, aktualizovaný softvér OMEN Command Center s rozšírenými funkciami vrátane OMEN Game Stream1 a rada profesionálneho herného príslušenstva na čele s prvým herným headsetom s technológiou aktívneho chladenia náušníkov na svete.

Herné počítače patria medzi najrýchlejšie rastúce kategórie PC a pre HP už teraz predstavujú segment v hodnote miliárd dolárov. Značka OMEN sa od svojho uvedenia na trh v roku 2016 stala silným menom známym pre svoj nekompromisný výkon, múdre softvérové ​​riešenia, vynikajúce displeje a rozrastajúcej sa ponuky príslušenstva pre hráčov esport tých najvyšších kategórií.

"Pod značkou OMEN sa snažíme hráčom ponúkať skutočne špičkový hardvér, softvér a doplnky, s ktorými môžu využiť svoje schopnosti na maximum," povedala Anne-Sophie Hadberg, riaditeľka pre consumer PC, HP Inc. EMEA. "Chceme posúvať latku herných zariadení čo najďalej vo všetkých smeroch, či už sa teraz bavíme o našom najvýkonnejšom Omen 15, nové profesionálne klávesnice, myš alebo headsetu s prvými chladenými náušníky na svete."

Laptop OMEN 15: Menšie a výkonnejšie než kedykoľvek predtým

Najnovšia generácia notebooku OMEN 15 dostala lepší hardvér a funkcie. Napriek tomu je teraz menší, prenosnejší a elegantnejší, takže umožní pohodlné hranie doma aj na cestách.

 • Výkonnejšie hardware: Dokonalý zážitok z hrania zaručí VR ready grafická karta NVIDIA® GeForce® GTX ™ 1070 vo variante MAX-Q3 . 8. generácia štvorjadrových alebo šesťjadrových procesorov Intel® Core ™ i + 4 H-series5 a až 32GB DDR4-2666 RAM hravo zvládnu najnovšie herné tituly a ďalšie programy náročné na operačnú pamäť. Okrem toho je počítač dostupný s radom rôznych kombinácií úložísk vrátane SSD, HDD, SSD + HDD, alebo dokonca HDD + pamäť Intel® Optane ™ 6 pre ešte rýchlejší ukladanie dát.
 • Lepšie chladenie: Dômyselne riešené chladenie dostalo u všetkých konfigurácií podobu väčších ventilátorov, trojfázového motora a fluidných ložísk znižujúcich trenie a zaručujúcich stálejšiu kontrolu rýchlosti ventilátorov. Prieduchy na zadnej a spodnej strane laptopu nasávajú studený vzduch, zatiaľ čo dva veľké ventilátory odvádzajú teplo zadnými rohmi von. Vybrané konfigurace7 majú navyše rozšírené spodné prieduchy pre lepšie prúdenie vzduchu.
 • Skvelý obraz aj zvuk: Dokonalý obraz prináša 15,6 palcový displej vo variantoch 144hz 1080p, 60Hz 4k8 alebo 60Hz 1080p a s technológiou NVIDIA G-SYNC ™ pri vybraných konfigurací7 . Zvuk plný energie obstarávajú stereo reproduktory9 vyladené pomocou softvéru od Bang & Olufsen a nabudenie samostatným zosilňovačom. Používatelia uprednostňujúci slúchadlá si užijú dokonalú simuláciu priestorového zvuku vďaka technológii DTS Headphone: X®10.
 • Jednoduché vylepšovanie a flexibilita: Hardware môže užívateľ sám ľahko vylepšovať vďaka skrutkám s krížovou drážkou Phillips na spodnej strane laptopu a tiež rýchlemu prístupu k úložiskám a pamäte cez samostatný panel. Okrem toho nebude mať núdzu o porty. Ich široký výber je teraz umiestnený na zadnej strane počítača pre väčšiu slobodu pohybu, obzvlášť pre tých používateľov, ktorí používajú myš s káblom.

 OMEN Game Stream: Výkon OMEN aj pre ďalšie zariadenia

S každou novou generáciou pridáva HP do svojho softvéru OMEN Command Center nové funkcie. Tá posledná, ktorá je v laptope OMEN 15 už predinštalovaná, umožňuje streamovať hry aj do ďalších zariadení s operačným systémom Windows 10 a využiť výkon zariadenia OMEN na maximum1 .

OMEN od HP Mindframe Headset: s chladnou hlavou za všetkých okolností

Hráči sa často sťažujú na nepohodlie spôsobené nadmerným teplom vnútri sluchátek9 pri dlhšom hraní. Pritom takmer polovica z nich (46%) uvádza pohodlie11 ako najdôležitejšie kritérium pri kúpe nového výrobku. Headset OMEN Mindframe tento problém vyriešil vďaka vôbec prvému aktívnemu chladenie náušníkov na svete. Táto patentovaná technológia je ovládaná cez OMEN Command Center a má podobu termoelektrického zariadenia vnútri náušníkov, ktoré z nich odvádza teplo von. Nemenej praktický je aj mikrofón s redukciou okolitých šumov, ktorý sa pri vyklopení smerom nahor automaticky vypne a po sklopení zasa zapne a ktorého hlasitosť možno ovládať pomocou kolieska na náušníku. Čerešničkou na torte je realistický 3D zvuk DTS Headphone: X®10 a možnosť nastavenia svetelných efektov a farieb.

Ďalšie príslušenstvo OMEN od HP: bleskurýchla klávesnice, myši, podložky pod myš aj batoh

Medzi novým herným príslušenstvom nechýba ani klávesnica OMEN od HP Sequencer Keyboard s opticko-mechanickými spínačmi, odolným povrchom z brúseného kovu a ľahkým hliníkovým rámom. Opticko-mechanická technológia v sebe spája výhody oboch riešení a umožňuje 0,2ms odozvu, teda zhruba 10x rychlejšiu12 než u tradičných mechanických klávesníc. Klávesy majú navyše každá vlastné podsvietenie s možnosťou nastavenia 16,8 miliónov farebných odtieňov a rôznych efektov.

Svetelné efekty aj opticko-mechanickú technológiu využíva aj nová myš OMEN od HP Reactor Mouse, u ktorej pomohla znížiť oneskorenie na minimum a docieliť odozvy 0,2 ms u ľavého i pravého tlačidla. Vďaka tomu predbehne tradičné mechanické tlačidlá hneď trojnásobne12 . Presnosť potom zaručuje optický senzor s 16 000 DPI. Okrem toho dostala táto myš ako prvá hliníkový USB kábel, ktorý zabraňuje zamotávaniu.

Menej nároční používatelia môžu dať prednosť myši OMEN od HP Mouse 400. Za dostupnú cenu dostanú mechanické tlačidlá OMRON alebo voliteľný 'sniper mód', v ktorom predné tlačidlo pri stlačení zníži DPI na 400, aby sa tak zvýšila presnosť pri mierení.

Batoh OMEN X od HP Transceptor Backpack má veľa praktických prvkov, ktoré používateľ ocení pri množstve príležitostí. Zásadná je ochrana prenášaného obsahu, ktorú majú na starosti materiály odolné proti rozmarom počasia, pevné škrupinové dno, vrecko zabraňujúce RFID13 a 17-palcový polstrovaný oddiel batohu. Naviac má batoh aj popruh k pohodlnému uchyteniu k madlu inej batožiny pre ľahký pohyb na letisku.

A na výber je aj z nových podložiek pod myš. Mäkká variant OMEN od HP Mouse Pad 200 pre používateľov, ktorí chcú väčší odpor a presnosť, a tvrdá OMEN od HP Hard Mouse Pad 200 pre tých, ktorí potrebujú čo najhladší a najrýchlejší pohyb.

Cena a dostupnosť nových produktov OMEN od HP14

OMEN 15 Laptop bude na Slovensku dostupný od júla za cenu začínajúcu na 829 €.
• Dostupnosť a cena produktu OMEN od HP Mindframe Headset bude oznámená neskôr počas tohto roka.
OMEN od HP Sequencer Keyboard bude na Slovensku dostupná od polovice júna za 129 €.
OMEN od HP Reactor Mouse bude na Slovensku dostupná od polovice júna za 49 €.
OMEN X od HP Transceptor Backpack bude na Slovensku dostupný od polovice júna 149 €.
OMEN od HP Mouse 400 bude na Slovensku dostupná od polovice júna za 23,99 €.
OMEN od HP Mouse Pad 200 bude na Slovensku dostupná od polovice júna za 14,99 €.
OMEN by Hard Mouse Pad 200 bude na Slovensku dostupná od polovice júna za 13,99 €.

O společnosti HP

Spoločnosť HP Inc. vytvára technológie, které zjednodušujú život ľuďom po celom svete. Prostredníctvom nášho portfólia tlačiarní, počítačov, mobilných zariadení, riešení a služieb vytvárame zážitky, ktoré ohromia. Viac informácií o HP Inc. nájdete na http://www.hp.com.

 

 

 1. Je nutné aktivovať účet na OMEN Game Stream vo vašom OMEN PC a stiahnuť aplikáciu OMEN Command Center z Microsoft Store aj do ostatných PC s Windows 10. Požiadavky funkcie Game Stream: OS - Microsoft Windows 10 (Fall Creators Update alebo novší); Pripojenie k sieti - Minimálna rýchlosť uploadu a downloadu: 10Mb / s pri 5 GHz; CPU - X Generácia procesora Intel® Core ™ i5 alebo lepšieho; GPU - Intel® HD 4000 / NVIDIA® 8000 series / AMD® 2000 series alebo lepšie s najaktuálnejšími grafickými ovládačmi; Pamäť - 4GB DDR3
 2. Statistica, Počet PC hráčov na celom svete 2014-2021 (Number of PC gamers worldwide 2014-2021)
 3.  Technológia NVIDIA® Max-Q môže pomôcť znížiť zahrievanie a hluk systému v počítačoch tenšieho formáte. Tento tzv. "Form factor" a hrúbka zariadenia sa bude líšiť. Celkový grafický výkon môže byť nižšií ako alternatívne grafické riešenia nevyužívajúci konštrukciu Max-Q. NVIDIA, GeForce, Surround a logo NVIDIA sú ochranné známky a / alebo registrované ochranné známky spoločnosti NVIDIA Corporation v Spojených štátoch amerických a ďalších krajinách. MAXQ® je registrovaná obchodná značka spoločnosti Maxim Integrated Products, Inc.
 4. Intel Core i+ sa vzťahuje na všetky konfigurácie s procesormi Core i5 alebo Core i7 spárovaných s pamäťou Intel Optane pre rýchlejšie ukladanie. Zrýchlenie pamäťového systému pomocou Intel® Optane ™ nenahradí ani nezlepší funkciu DRAM na vašom počítači. Viacjadrový systém je navrhnutý pre zlepšenie výkonu niektorého softvéru. Nie všetci zákazníci a aplikácie budú nevyhnutne ťažiť z použitia tejto technológie. Výkon a taktovacia frekvencia sa bude líšiť podľa zaťaženia aplikácií a vašej hardvérovej a softvérovej konfigurácie. Číslovanie, označenia alebo názvy spoločnosti Intel nie je ukazovateľom vyššieho výkonu.
 5. Viacjadrový systém je navrhnutý pre zlepšenie výkonu niektorého softvéru. Nie všetci zákazníci a aplikácie budú nevyhnutne ťažiť z použitia tejto technológie. Výkon a taktovacia frekvencia sa bude líšiť podľa zaťaženia aplikácií a vašej hardvérovej a softvérovej konfigurácie. Číslovanie, označenia alebo názvy spoločnosti Intel nie je ukazovateľom vyššieho výkonu. Quad-core znamená 4 jadrá a Hexa-core 6 jadier.
 6. Pamäť Intel® Optane ™ je šikovný, adaptabilný urýchľovač systému pre PC s procesormi Intel® Core ™. Zrýchlenie pamäťového systému pomocou Intel® Optane ™ nenahradí ani nezlepší funkciu DRAM na vašom počítači.
 7. Vybrané konfigurácie zahŕňajú modely s NVIDIA® GeForce® GTX ™ 1060 a GeForce® GTX ™ 1070 s MAX-Q.
 8. Pre prehliadanie full-high definition (FHD) obrazu je potreba FHD obsah. Pre prezeranie 4K obrazu v plnom rozlíšení je potreba 4K obsah.
 9. Počúvanie stereo doplnkov pri plnej hlasitosti po dlhú dobu môže spôsobiť poškodenie sluchu. Aby ste minimalizovali riziko poškodenia sluchu, znížte hlasitosť a čas počúvania pri plnej hlasitosti obmedzte.
 10. Viac o patentoch DTS sa dozviete na http://patents.dts.com. Vyrábané pod licenciou udelenou DTS Licensing Limited. DTS, Symbol, DTS a Symbol spoločne sú registrovanými obchodnými značkami a HEADPHONE: X a logo DTS HEADPHONE: X sú obchodnými značkami DTS, Inc. © DTS, Inc.
 11. EEDAR & NPD Group Company: Trh s počítačovými perifériami 2015 (The PC Peripheral Market - 2015G).
 12. Test rýchlosti odozvy spínačov porovnával opticko-mechanické spínače s tradičnými mechanickými spínačmi G.
 13. RFID (radio frequency identification čiže identifikácia na rádiovej frekvencii) je forma bezdrôtovej komunikácie, ktorá využíva elektromagnetické alebo elektrostatického spojenia v rádiovej frekvencii elektromagnetického spektra pre unikátne identifikáciu predmetov, zvierat alebo ľudí.
 14. Ceny sa môžu zmeniť bez predchádzajúceho varovania. Maloobchodná cena sa môže líšiť.

 

Intel, logo Intel a Intel Core sú ochranné známky spoločnosti Intel Corporation alebo jej dcérskych spoločností v Spojených štátoch a / alebo iných krajinách. NVIDIA, GeForce, Surround a logo NVIDIA sú ochranné známky a / alebo registrované ochranné známky spoločnosti NVIDIA Corporation v Spojených štátoch amerických a ďalších krajinách.

© 2018 HP Development Company, L.P. Tu uvedené informácie podliehajú zmenám bez upozornenia. Jediné záruky k produktom a službám HP sú výslovne uvedené v záručných vyhláseniach, ktoré sú dodávané s príslušnými produktmi a službami. Žiadne tu uvedené informácie by nemali byť považované za ďalšiu záruku. HP nezodpovedá za prípadné technické alebo redakčné chyby alebo opomenutia.

publikované: 07.06.2018
Facebook
© 2008 - 2019 HPobchod.sk